13.8 C

RUKOMET: “MIRA” PREJAKA ZA „KRIVAJU“

Rukometašice prijedorske „Mire“, u susretu 10. kola Premijer lige BiH, rezultatom 28:22 savladale su ŽRK„ Krivaja” iz Zavidovića.
Prijedorčanke su, na domaćem terenu, pred oko 300 ljubitelja rukometa, dobro otvorile meč i nakon četiri minuta imale rezultat 3:0.

img_0206

Iz minuta u minut izabranice Ljubice Ivetić povećavale su prednost koja je u 18. minutu iznosila 5 golova (10:5). Na poluvremenu je bilo 15:10.
Nastavak meča je pripao domaćim igračicama koje su u 37. minutu imale 8 golova viška (19:11).
Najveća prednost “Mirinog” tima, pri razlici od 10 golova, bila je u 49. i 53. minutu kad je na semaforu bio rezultat 25:15 odnosno 27:17.
Poslednjih 10-ak minuta na parketu “Mladosti” igra je podmlađeni sastav “Mire”.

img_0196

Gošće su serijom od 4 vezana gola u 58. minutu smanjile rezultat na 27:21.
Dobrom igrom istakle su se, Duška Tintor i Šejla Kararić sa po 6 postignutih golova. Azra Bašanović i Adrijana Damjanović postigle su po četiri gola. Učinak od po 2 gola imale su Dragana i Jelena Mutić te Nevena Lukač. U listu strijelaca upisale su se Dragana Dojčinović i Tea Sladaković. U pobjedničkom timu “Mire” i u ovom susretu na golu je blistala Darijana Vukliš sa 16 odbrana, dva sedmerca a Marija Gligorić je zaustavila 5 šuteva gošći. U finišu meča branila je i Dajana Rosić.

img_0177
Uz mlađanu Milicu Ćorić, koja nije iskoristila sedmerac, u timu “Mire” su igrale još: Sanja Vukman, Jelena Torbica i Dunja Kunovac.
Kod gošći Ernada Merdanović je postigla 9 a Sara Bašić 4 gola. Od brodoloma tim “Krivaje” je spasila Majda Mujanović sa 12 odbrana.
Za gošće 1 gol je postigla bivša igračica “Mire” Dragana Kukić. Novom pobjedom Mira se učvrstila na drugom mjestu iz ekipe iz Gruda,a u poslednjem kolu gostuje u Trebinju,gdje ih očekuje ŽRK Leotar.

Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudije: Emir Dautović (Cazin) i Vejsil Beširević (Bihać). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sdmrci: Mira:4/2. Krivaja 8/1. Isključenja: Mira: 8. min..Krivaja: 4. min..Konačan rezultat ŽRK Mira – ŽRK Krivaja 28:22 (15:10).
ŽRK MIRA: Rosić, Vukman, Bašanović 4, Kunovac, Damjanović 4, Tintor 6, Kararić 6, Ćorić, Dr. Mutić 2, Dojčinović 1, Vukliš (16. Odbrana, 3. sednerca), Lukač 2, Sladaković 1, Je. Mutić 2, Torbica i Gligorević (5. Odbrana, 2. sedmerca). Trener: Ljubica Ivetić.
ŽRK KRIVAJA: Mujanović (12. Odbrana, 1. sedmerac), Novalić, Džakmić, Kukić 1, Merdanović 9, Latifović, Selmanović 3, Mehanović 1, Mačak 2, Drinić, Hodžić, Sekulić (4. Odbrane, 1. sedmerac), Stanković 2 i Bašić 4. Trener: Adnan Bašić.

Više fotografija sa ovog susreta možete vidjeti OVDJE!