6.8 C

RUKOMET: ZENIČANI SLAVILI U PRIJEDORU

U derbiju začelja 24. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u Dvorani “Mladost” Prijedor zenički  “Čelik”  je, rezultatom 32:31, pobijedio RK “Prijedor”. Gosti su, nakon 13 minuta igre, imali vođstvo od 9:5, a na poluvremenu je bilo 17:16 za domaće.

U 50. minutu “Prijedor” je imao dva gola viška (28:26),  a u 57. minutu vođstvo od 30:30.

Sa dva gola u posljednja tri minuta, “Čelik”  je ostvario  minimalnu pobjedu.

U domaćem timu, Nikola Jovanović je postigao 9, Andrej Miljuš 8, a po 4 gola Aleksandar Kaurin i Darko Dragović. Po dva gola postigli su Kristijan Kecman i Valentino Vilušić. U listu strijelaca  upisali su se Stefan Kolundžija i Dean Šešić. U timu su bili: Bojan Babić, Stefan Đuričić, Milan Miljuš, Milan Balaban, Dejan Janković, Milan Radaković, Aljoša Cvijić i  Jovica  Radaković.

Kod gostiju 9 golova je postigao Edin Bajramović.

To je 11. prvenstveni poraz “Prijedora” koji je ovog vikenda gost “Krivaje” u Zavidovićima.