Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

RUKOMETAŠI  „PRIJEDORA“ BOLJI OD BANJALUČKE „MLADOSTI“

Rukometaši “Prijedora”, u okviru priprema  za nastavak takmičenja u Premijer ligi BiH, treniraju marljivo, pojačavaju tim i odigravaju mečeve. Nakon što su četvrtfinalu Rukometnog kupa Republike Srpske rezultatom 28:19  porazili  “Mladost” u Banjaluci  sinoć su prijedorski rukometaši na svom terenu, rezultatom 33:29 porazili istoimenu ekipu.

Nakon početnih 3:3 tim “Prijedora” je  bio u konstantnom vođstvu od gol-dva,  a banjalučani su izjednačili u 18. minutu kad je na semaforu bilo 10:10. Poluvrijeme je okončano rezultatom 17:15 za tim trenera Dragomira Šaponje.

U nastavku Prijedorčani su zaigrali angažovanije i u 47. minutu imali  rezultat 27:21. Prednost od sedam golova (30:23) bila je i u 52. minutu. U pobjedniičkom timu “Prijedora” najefikasniji je bio novajlija u timu Darko Todorović, bivši  kapiten  “Crvene zvezde” iz Beograda koji je postigao 10 golova. Darko Dragović, bivši igrač “Hercegovine”  iz Nevesinja postigao je šest golova, po tri gola postigli su Aleksandar Miljuš, Aleksandar Kaurin,  Jovica Radaković i Jovanović. Učinak od po dva postignuta gola imali su Milan Balaban i Milan Radaković. Bojan Babić je imao sedam odbrana, dva sedmerca, a Gojko Topić sedam odbrana. Još su igrali: M.Miljuš, Kecman, Janković i Knežević.

U timu “Mladosti” trenera Rade Unčanina po šest golova postigli su Bjelajac, Škrga i Brkić. RK “Prijedor” još su pojačali Valentin Vilušić, doskorašnji član Rukometnog kluba “Sloboda Solana” iz Tuzle, te Dejan Šešić koji se u “Prijedor” vratio iz  banjalučkog “Borca”. Start Premijer lige BiH najavljen je za drugi februarski vikend. Cilj “Prijedora” je ostanak u BH eliti.