Rukometaši “Prijedora” pobijedili  “Hercegovinu” (video)

Rukometaši “Prijedora”, u šampionatu Republike Srpske nastavljaju  dobrim igrama.  U dvorani “Mladost” rezultatom 28:26 pobijedili su ekipu “Hercegovina ” iz Nevesinja. U susretu dva bivša premijerligaša BiH gosti su  imali početno vođstvo od 2:0 a serijom od  četiri gola Prijedorčani su u osmom minutu imali rezultat 4:2. Na odmor se otišlo uz prednost Nevesinjaca od  četiri gola 15:11. Domaći su uz veliku podršku sa tribina u 41. minuti ostvarili  vođstvo od 18:17,  a u 54. minuti imali rezultat 25:22. Nerješiva zagonetka za goste iz Nevesinja bio je golman Bojan Babić sa 18 odbrana. Očekuje domaće i pobjede na gostovanjima.

U timu „Prijedora” najefikasniji je bio  Mladen Blagojević sa 9 golova dok je Sandro Popović postigao sedam, a Kristijan Kecman četiri gola. Po dva gola postigli su  Miloš Marčetić, Milan Radaković i Aljoša Cvijić dok su se u listu strijelaca upisali Srđan Selimbegović i Viktor Šerbula. Trener Jovica Radaković ističe da se ekipi vratilo samopouzdanje, a  pobjednički ritam vraća i publiku na tribune.

Sa dvije pobjede, remijem i porazom rukometaši „Prijedora“ su osvojili 7 bodova i sa “Hercegovinom ” dijele treće mjesto. U narednom kolu gost su devetoplasiranog  “Čelinca ”.