18.8 C
Prijedor

Rukometaši “Prijedora” protiv ORK „Borca“ osvojili bod (video)

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometaši “Prijedora”, u krajiškom  derbiju 6. kola šampionata Republike Srpske, protiv Omladinskog rukometnog kluba „Borac“ Banjaluka, odigrali su neriješeno 30:30. Gosti su bolje otvorili meč i nakon 10 minuta igre imali rezultat 5:2. Serijom od tri gola domaći tim „Prijedora“ je izjednačio na 5:5 koliko je bilo u 13. minutu. Do kraja poluvremena gosti su bili bolji tim i sa tri gola prednosti otišli na odmor. U nastavku igra je bila izjednačena a timovi su se smjenjivali u vođstvu. Minut pred kraj Miloš Marčetić je pogodio za vođstvo „Prijedora“ od 30:29. Posljednji napad za pobjedu  Prijedorčani nisu iskoristili, a gosti su izjednačili u poslednjim sekundama meča. Trener Jovica Radaković ističe da je to  najrealniji ishod derbija.

U timu  „Prijedora“, golmana Bojana Babića, sa 20 odbrana,  najefikasniji je bio  Mladen Blagojević, strijelac  8 golova.  Miloš Marčetić je postigao sedam, Sandro Popović pet, Kristijan Kecman   četiri, Milan Radaković tri dok su se u listu strijelaca upisali Nikola Ivanović,  Aljoša Cvijić i Viktor Šerbula. Još su igrali: Stefan Đuričić, Vuk Kovačević, Marko Mišković, Srđan Selimbegović, Nemanja Vokić i Marko Tubin.

Rukometaši „Prijedora“ su u 6 kola ostvarili  dvije pobjede, dva remija i dva poraza te gol razliku 157-173  i  sa 8 bodova trenutno su sedmi tim lige. U narednom kolu rukometaši “Prijedor” po bodove idu u Gradišku gdje im je domaćin “Kozara” koja je bez bodova.