15.8 C
Prijedor

RUKOMETAŠICE „MIRE“ PREJAKE ZA LEOTAR

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometašice “Mire” Prijedor  superiorno su okončale polusezonu! U meču 11. kola  Premijer lige BiH u Trebinju su rezultatom  39:23 deklasirale  “Leotara”, fenjeraša Lige.

Trebinjanke su  do desetog minuta bile  ravnopravan protivnik a u narednih 12 minuta meča rukometašice “Mire” su se razigrale i postigle 11 a primile tek 3 gola.

Iz minuta u minut gol razlika za Prijedorčanke se povećavala pa je na poluvremenu bilo 14 golova viška 23:9.

Nakon odmora domaće igračice su  imale seriju od  3:0 i smanjuju razliku.  Prijedorčanke su se razigrale i  u jednom momentu imale višak od 19 golova  37:18. Meč je okončan sa prednošću “Mire” od 16 golova (39:23).

Sve djevojke su igrale a solidnu minutažu imala je druga postava “Mire”. U listu strijelaca su se upisale  sve djevojke osim najmlađe Milice Ćorić.

Za 30 minuta prvog poluvremena Darjana Vukliš je imala 13 odbrana, a  u drugom poluvremenu  Marija Gligorević je  8 puta zaustavljala šuteve domaćih igračica.

Izbranice Ljubice Ivetić nisu iskoristile 3 sedmerca.

ŽRK „Leotar“-ŽRK „Mira“ 39:23

ŽRK „Leotar“: Crnogorac 1, Sekulović 1, Boro 5, Mišković 3, Anđušić 9, Sa. Jegdić 2, Mi. Jegdić 2, Šarenac, Gaćina 1. Trener: Zdravko Komnenović.

ŽRK „Mira“: Vukman 3, Bašanović 4, Kunovac 5, Damjanović 3, Suvajac 1, Tintor 2, Kararić 5, Ćorić, Dojčinović 3, Dr. Mutić 5, Vukliš (13 odbrana), Lukać 5, Sladaković 1, Je. Mutić 1, Torbica 1, Gligorević (8 odbrana). Trener: Ljubica Ivetić.

U 11 susreta “Mira” je ostvarila 10 pobjeda i drugoplasirani je tim polusezone.