Utorak, 23. Aprila 2024.
10.8 C

RUKOMETAŠICE “MIRE” PRUŽILE OTPOR ŠAMPIONKAMA IZ GRUDA

U Trećem kolu Premijer lige BiH rukometašice “Mire”, na parketu Dvorane “Mladost”, sinoć su doživjele poraz rezultatom 27:34 od ekipe “Gruda”, aktuelnih šampionki BiH. Najboljoj BH ekipi Prijedorčanke su pružile snažan otpor, posebno u finišu susreta.

Gošće su, nakon pet minuta susreta imale rezultat 5:1, a u 15-tom minutu prednost “Gruda” je iznosila  šest golova (13:7). Na odmor se otišlo pri rezultatu 21:7. Sa 13 golova najefikasnija igračica susreta bila je BH kadetska reprezentativka Duška Tintor. U timu “Mire” po četiri gola su postigle sestre Dragana i Jelena Mutić. Božana Ćutković je postigla tri, a Ana Perišić dva gola. U listu strijelaca upisala se i Tea Sladaković.

Za “Miru” su još igrale: Magdalena Pantoš, Una Pjević, Šejla Ganić, Anja Suvajac, Dragica Gligorević, Milica Ćorić i  Milica Bilbija. Golman Marija Gligorević je imala 15 odbrana, dva sedmerca.

Poslije tri vezana poraza najmlađi tim Lige “Mira”, narednog vikenda, dočekuje novajlije u Ligi “Hrasnicu” i žele pobjedu.