Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

RUKOMETAŠICE „MIRE“ REZULTATOM 31:25  PORAZILE „DUBICU“  (VIDEO)

Rukometašice “Mire” su u 8. kolu Premijer lige BiH, na svom terenu, iznenadile i rezultatom 31:25  pobjedile  ekipu “Dubice”, tim iz vrha tabele.  Prijedorčanke su dobro otvorile meč i sa četiri uzastopna gola Dragane Mutić, u 9. minutu imale vođstvo od 4:2. Nakon pet izjednačenja  Prijedorčanke su serijom od tri gola, u 25. minuti, ostvarile rezultat 10:7. Na odmor se otišlo pri rezultatu 12:8 za „Miru“.

U nastavku dobre rukometne predstave, ekipe su postizale po dva gola, a u 36. minutu „Mira“ je imala pet golova viška (16:11). Iskusnije gošće su zaigrale angažovanije i u 41. minutu prednost „Mire“ smanjile na dva gola  (18:16).  U 50. minuti rezultat na semaforu glasio je 24:20, a sa dva gola Dragana Mutić je u 53. minutu, pri rezultatu 27:22, potopila sve nade Dubičanki u povoljan rezultat.

Na putu do pobjede „Miru“ je sa 10 golova predvodila Dragana Mutić. Duška  Tintor je postigla sedam, Tea  Sladaković i Božana Ćutković po pet, a Jelena Mutić četiri gola. Fenomenalna Marija Gligorević je imala 19 odbrana. Prvi strijelac Lige Jovana Ilić je postigla 15 golova, a Ivana Banjanin imala 14 odbrana.  „Mira“ je uspjela ostvariti važnu pobjedu i to je drugi trijumf domaćih ove sezone, uz šest poraza. „Dubica“ iz Kozarske Dubice, najprijatnije debitantkinje u Ligi imaju šest pobjeda i dva poraza.

Trener ŽRK „Mira“ Ljubica Ivetić i predsjednik kluba Nada Đaković čestitale su igračicama na pobjedi  i veoma dobroj igri u odbrani. Među zaslužnim za trijumf, uz sestre Mutić, ističu golmana Mariju Gligorević i kadetsku reprezentativku BiH Dušku Tintor.

Predsjednik ŽRK “Dubica” Jovica Šuman, čestitao je „Miri“ na zasluženoj pobjedi.  – Stalno pričamo da smo bolji entitet, međutim, činjenica je da u Premijer ligi BiH igra deset klubova iz FBiH, a samo dva iz Republike Srpske. Želja nam je da Prijedorčanke i dalje pobjeđuju, da zajedno sa nama ostanu u elitnom rangu – rekao je Šuman.

„Mira“ je u 9. Kolu  gost „Neretve“ i tamo žele prvu gostujuću pobjedu.

ŽRK „MIRA“ – ŽRK „DUBICA  31:25 (12:8)

Dvorana: “Mladost”. Gledalaca: 300. Sudije: Irhad Mešić (Sarajevo) i Ognjen Šatordžija (Zenica). Delegat: Jelena Popović (Banja Luka).

Sedmerci: „Mira“ 2 (1), „Dubica“ 5 (5)

Isključenja: oba tima  po 12 minuta.

Crveni kartoni: Helena Ćurić u 30. („Dubica“ i Dragana Mutić u 57. Minutu („Mira“)  ( zbog trećeg isključenja od po dva minuta)

ŽRK „MIRA“: Pantoš, Pjević, Ćutković 5, Ganić, Suvajac, Tintor 7, Dr. Gligorević, Ćorić, Bilbija, Dr.Mutić 10 (1 sedmerac), Sladaković 5, Je.Mutić 4, Perišić, Ma.Gligorević (19 odbrana). Trener: Ljubica Ivetić.

ŽRK „DUBICA“: Đenadija, Ćurić, Ilić 15 (pet iz sedmeraca), Arnautović, Tepić, Banjanin 14 odbrana, Majkić, Stojnić, Slijepčević, Pejaković 3, Kondić, Mirnić, Misirača, Kunovac 2, Kremenović 1, Ignjatović 4. Trener: Boris Suvajac.