Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

Rukometašice „Mire“ sa 32:28 porazile „Krivaju

U derbiju 11. kola Premijer lige BiH, rukometašice “Mire” su u  Prijedoru rezultatom 32:28 savladale trećeplasiranu “Krivaju” iz Zavidovića. Nakon 11 izjednačenja i vođstva gošći od 12:1 domaći tim „Mire“ je od 22. minuta  konce  igre preuzeo u ruke i serijom od tri gola ostvario rezultat 14:12 koliko je bilo u 24. minutu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 18:15 za „Miru“. U nastavku igralo se gol za gol, a derbi je riješen u 41. minutu kad je prednost „Mire“ iznosila pet golova 24:19.Posljednjih osam minuta, kod rezultata 28:22, trener „Mire“ Darko Gligorević priliku je dao djevojkama sa klupe, te su gošće samo ublažile neminovan poraz.

Nerješiva zagonetka za tim “Krivaje” bila je Azra Bašanović koja je  postigla 16 golova i ponijela je epitet igrača susreta kod “Mire”. Veliki doprinos pobjedi sa 14 odbrana, dala je Marija Gligorević.Tea Sladaković je postigla šest,  Branka Majstorović pet, a Duška Tintor četiri gola i pet “ukradenih” lopti na kontre gošći. U listu strijelaca upisala se i Jelena Mutić. Uz Draganu Mutić i golmana Bogdanu Sekulić u timu “Mire” bile su: Neira Karagić, Anja Suvajac, Dragica Gligorević, Milica Bilbija i Tijana Krecelj.

Sa sedam  pobjeda, četiri poraza, 370 postignutih i 338 primljenih golova te 21 bodom, “Mira” je petoplasirani tim lige. Sa istim brojem bodova i pet golova više je četvrtoplasirani tim „Hadžići”. Nakon zimske pauze, u 12. Kolu “Mira” u Prijedoru dočekuje šestoplasiranu “Dubicu”, kojoj se želi revanširati za poraz iz prvog kola. Na Upravi i stručnom štabu je ogroman posao, kako bi se tim ponovo vratio na vrh tabele i izborio učešće u nekom od Kupova Evrope.

Uspjeh mladog tima “Mire” zaslužuje pohvale.