RUKOMETAŠICE “MIRE” SRUŠILE “IZVIĐAČICE”

Rukometašice  “Mire”iz Prijedora nastavile su pobjednički niz. Nakon domaće pobjede nad  timom “Goražda” izabranice Ljubice Ivetić su u 19. kolu Premijer lige  BiH ostvarile pobjedu na gostujućem terenu u Mostaru u gdje su “Katarinu” savladali rezultatom 41:35.

Sinoć su “Mirine” dejvojke, na domaćem terenu, rezultatom 35:27 pobjedile Rukometni klub „Izviđač CO“ iz Ljubuškog.

Gošće su u  5. minutu imale vođstvo 3:2 a zatim slijedi serija od četiri gola Prijedorčanki za rezultat 6:3

Superiornu igru „Mirine“ rukometašice pokazale su od 12. do 21. minuta kad su odigrali viktoriju pred gostujućim golom i serijom od šest golova stigle do prednosti 13:5.

Gošće su se konsolidovale i sa  četiri vezana gola smanjile prednost domaćih a na odmor se otišlo pri rezultatu 17:12 za “Miru”.

“Izviđačice” su u nastavku, za tri minuta, postigle četiri gola i smanjile na  dva gola  razlike: 16:18. Da se iznenađenje nebi desilo pobrinule su se Azra Bašanović i Dragana Dojčinović veoma bitnim golovima u 37. minutu.

Od 42. do 47. minuta Prijedorčanke su sa šest vezanih golova najavile brodolom “izviđačica”.

Trener Ljubica Ivetić dala je priliku svim djevojkama.

Do pobjede “Miru” je predvodila Azra Bašanović sa 12 golova, tri iz sedmerca. Omladinska BH reprezentativka Duška  Tintor je postigla 7, Jelena Mutić 6, Dragana Mutić 5, Tea Sladaković 3, a Dragana Dojčinović dva gola.  Darjana Vukliš je imala 15 a Marija Gligorević  6 odbrana.

Doprinos pobjedi dale su i Milice Došen i Veselinović, Anja Suvajac, Dragica  Gligorević i Milica Ćorić.

Meč su sudili Prijedorčani Predrag Dejanović i Elvis Marčetić.

Ovom pobjedom “Mira” se, dva kola prije kraja takmičenja, učvrstila na trećoj poziciji.