9.8 C

ŠESTI PORAZ RUKOMETAŠICA “MIRE”

U sedmom kolu Premijer lige BiH za rukometašice, ekipa „Katarine” je, rezultatom  39:32, u Mostaru pobijedila “Miru” iz Prijedora. ”Mirine” djevojke ravnopravan protivnik bile su u prvom poluvremenu, a na odmor se otišlo pri rezultatu 14:14. U drugom poluvremenu domaće rukometašice su dodale gas i povećavale prednost za konačnih 39:32.

U redovima domaće “Katarine” briljirala je iskusna Maja Knezović sa 13 postignutih golova, a Nikolina Petrović je imala 17 odbrana. Kod “Mire” najefikasnija je bila Dragana Mutić, strijelac 13 golova. Duška Tintor je postigla sedam, Tea Sladaković pet, Jelena Mutić četiri, Ćutković dva, a Ana Pjević gol.

Golmani su bile Marija Gligorević i Magdalena Pantoš. U sedam odigranih kola Premijer lige BiH, rukometašice “Mire” ostvarile su jednu pobjedu i šest poraza. U narednom kolu, gost “Mire” je “Dubica” iz Kozarske Dubice, najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela ovog takmičenja.