Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

“SLOGA” SLAVILA U PRIJEDORU

Trijumfom “Sloge” iz Doboja nad RK “Prijedor”  rezultatom 27:26 večeras je u Prijedoru završen srpski rukometni derbi  15. kola  Premijer lige BiH za rukometaše. Dobojlije su do važne pobjede došle preokretom u drugom poluvremenu i golom  postignutim  Četiri sekunda prije kraja meča.

Nakon četiri izjednačenja u 11 minuta susreta domaći tim je zaigrao  angažovanije i u 15. minutu  ostvario prednost od četiri gola (9:5. Serijom od tri gola od 21. do 24. minuta Prijedorčani u 24. minutu su imali pet golova višak (14:9), a na odmor se otišlo pri rezultatu 15:12.

U nastavku, uz veliku podršku 50-ak bučnih navijača “Sloga” postiže  šest golova, a domaći tri što je bilo dovoljno za izjednačenje 18:18 u 37. minutu.

Poslije  pet izjednačenja gosti od  53. do 56. minuta, serijom od tri veazna gola, dolaze  u vođstvo od dva gola razlike (26:24).

Darko Dragović i iskusni Jovica Radaković postižu golove za izjednačenje. U 59 minutu i 56 sekundu  Stefan Oljača postiže gol za trijumf  “Sloge”.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Vladimir Antonović, strijelac 11 golova. Kod “Prijedora”, uz  Aleksandar Kaurina, strijelca sedam golova, istakli su se Jovica Radaković i golman Bojan Babić.

U timu Dragomira Šaponje ranije povrede Darka Todorovića i Deana Šešića su se odrazile na učinak.

“Motor” tima  “Prijedora” Nikola Jovanović, nakon nerazumne odluke banjalučkih sudija, isključen je u 39. minutu, i tu “leži” jedan od najvećih razloga poraza “Prijedora”.

“PRIJEDOR”-“SLOGA” 26:27 (15:12)

Dvorana “Mladost”. Gledalaca 500. Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (Banja Luka). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka)

Sedmerci: “Prijedor” 7 (7), “Sloga” 7 (5).

Isključenja: “Prijedor” 1o, “Sloga” 14 minuta.

Treća isključenja: Nikola Jovanović (“Prijedor”) u 35. i Srđan Gavrić (“Sloga”)   u 55. minutu

“PRIJEDOR”: Đuričić , VIlišić, Stanić,  A.Miljuš 2, M.Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 7, Todorović 3,  Janković, Topić, Jovanović 1, Dragović 3, Babić (17 odbrana, 2 sedmerca), Šešić 4,  J.Radaković 6 . Trener:Dragomir Šaponja.

“SLOGA”: De. Đurić, Mišanović, Petrušić, Bosić 6, Zekić 2, Tulendić 1, Antonović 11, Pejić, Oljača 3, Bižić, Pavlov 4, Lazić, Marković, Gavrić, Radić, Đ. Bosić. Trener: Vojislav Rađa.

U naredna dva kola  “Prijedoru” slijede dva teška gostovanja kod “Dervente” (srijeda 22. februara) a zatim   kod  “Krivaje”.