SLOVENCI PREJAKI ZA PRIJEDORČANE

Rukometaši iz Škofije Loke, četvrti tim Slovenske lige, rezultatom 34 : 19 pobjedio je premijerligaša BiH RK „Prijedor“. Prijedorčani su bili domaćin sportskijm prijateljima iz Slovenije koji ovih dana borave u Republici Srpskoj.

IMG_8217

U prijateljskom nadmetanju daleko iskusniji gosti bili su dominantni cijelim tokom susreta. Nakon šest minuta igre Prijedorčani su imali aktivan rezultat od 3:1 da bi u petnaestom minutu prednost gostiju iznosila sedam golova viška (3:10).

Poluvrijeme je okončano 20:10 za Slovence. U nastavku tim Škofije Loke je povećavao prednost koja je u 45. minutu iznosila 14 golova viška.  (27:13). Gosti su prikazali izuzetno atraktivan rukomet a posebno su bili efikasni u kontra napadima.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji sa 8 golova bio je Mario Cingestor, Grega Jamnik je postigao 5 a po 4 gola dali su Alen Damian, Aleks Kavčić i Tine Garner. Luka Rauč je postigao 3 gola a po 2 Jasenko Paljaž i Alen Šibanc.  Listu strijelaca upisao se i Matija Verdinc. U timu Prijedora najefikasniji je bio Nikola Jovanović sa 5 golova. 4 gola postigao je Andrej Miljuš i Darko Dragović, doskorašnji bek Nevesinja koji je pristupio ekipi Prijedora. 2 gola je postigao Darko Todorović kapiten beogradske Zvezde od prije godinu dana koji će dres Prijedora nositi narednih sezona.

Uz Kristijana Kecmana, Dejana Jankovića, Aleksandra Kaurina u list strijela ca se upisao i Valentino Virupić desno krilo Slobode iz Tuzle koji je ovih dana pojačao redove Prijedorčana. Trener Prijeora Dragomir Šaponja, i pored visokog poraza,  zadovoljan je igrom svojih izabranika kojim je ovo bila prva utakmica nakon duže puze. Predsjednik rukometnog kluba Prijedor Aleksandar Miljuš ističe da je u prvenstvenoj pauzi klub znatno ojačan i opstanak u Premijer ligi BiH nije više pod znakom pitanja. Očekuje da će do kraja prelaznog roka klub dobiti i nova pojačanja. Start Premijer lige BiH za rukometaše najavljen je za prvi februarski vikend.