Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“STUDENTI” PREJAKI ZA PRIJEDORSKE RUKOMETAŠE

Rukometaši “Bosne” su u Sarajevu na otvaranju druge polusezone, savladali ekipu Rukometnog kluba “Prijedor” rezultatom 34:22 (13:9).

Iskusniji i igrački kvalitetniji tim sarajevskih “studenata” dobro je počeo meč i ostvario prednost tri gola većim dijelom prvog poluvremena.

Nakon 20 minuta igre prednost Sarajlija je iznosila pet golova (10:5). Gosti su u nastavku  zaigrali  nešto angažovanije,  te se na odmor otišlo pri rezultatu 13:9. Domaća “Bosna” dobrom igrom nastavlja, a nakon odmora ponovo ostvaruje prednost od pet golova, a deset  minuta pred kraj meča imali su sedam golova viška.

“Studenti” su rutinski  priveli meč kraju i slavili sa zasluženih 34:22. U timu “Prijedora” najefikasniji su bili Nikola Jovanović, strijelac šest i omladinski BH reprezentativac Andrej Miljuš koji je postigao pet golova. Golmani Bojan Babić i Gojko Topić imali su ukupno 12 odbrana. U timu “Prijedora” nedostajali su povrijeđeni Darko Todorović i povratnik u tim Dejan Šešić.

Sa četiri pobjede, jednim remijem i devet poraza, gol razlikom minus 47 (363 postigli:410 primili), rukometaši “Prijdora” osvojili su 13 bodova i trenutno su na 12. mjestu Lige. U narednom kolu gost “Prijedora” je  11. tim lige  “Sloga” Doboj koja ima 15 bodova. Pred izabranicima Dragomira Šaponje u ovom susretu je imperativ pobjeda.