13.8 C

Tekvondo: „KOZARA“ DRUGA , „SPARTAK“ TREĆI

Na 20.prvenstvu Republike Srpske u tekvondou, održanom u Prnjavoru,uz trijumf “Ljubija” Prijedor, drugo mjesto je osvojila „Kozara“ Prijedora. Takmičari Igora Đukanovića nastupili su sa 30 takmičara i osvojili 12 zlatnih, 15 srebrenih i tri bronzane medalje. Najbolja seniorka RS za 2018. godinu je Milica Stupar iz „Kozare“. Tekvondo klub „Spartak“ Prijedor  je nastupi sa 20 takmičara, a osvojili su 11 zlatnih, 7 srebrenih i dvije   bronzane medalje. Za najbolju takmičarku u kategoriji “vrtićanke” proglašena je SaraRokvić iz „Spartaka“.

Ovo takmičenje održano je prema važećim pravilima olimpijskog tekvondoa,a održano je dan poslije potpisivanja istorijskog sporazuma u Pjongjangu o ujedinjenju tekvondo sporta u svijetu.