12.8 C
Prijedor

TRI GOLA ZA 23 MINUTA U MREŽI “SUTJESKE” (VIDEO)

NAJNOVIJE VIJESTI

Meč 11. kola šampionata Republike Srpske “Rudar-Prijedor”- “Sutjeska” iz Foče okončan je rezultatom 3:0. Poluvrijeme je odigrano između dva šesnaesterca, stopostotnu priliku imao je u 30. minutu Aleksandar Popović, a obećavajuće su bile šanse Draška Lolića i Ranka Dekića.

U drugom poluvremenu uslijedila je ofanzivnija  igra Prijedorčana, a u 60. minutu, iz slobodnog udarca, vodeći gol postigao je Ljubiša Pecelj. Rezervista Ervin Ćatić, minut po ulasku u igru, postigao je efektan gol za 2:0, dok je Draško Lolić u 83. minuti sa 32 metra, pogodio za vođstvo “rudara” od 3:0. Bili su to ”laki” golovi protiv tima sa donjeg djela tabele. Uz dobru igru u prvom poluvremenu “Sutjeska” je nakon “trice” u mreži, do kraja susreta imala dvije prilike, ali promjena nije bilo.

Miljan Radanović, pomoćni trener FK “Sutjeske”, čestitao je domaćinima na pobjedi ističući da je kvalitet “rudara” do izražaja došao u posljednjih 30 minuta susreta. Zahvalio se na gostoprimstvu Prijedorčanima i poželio povratak u Premijer ligu BiH.

Zlatko Jelisavac, trener “Rudar-Prijedora”, kaže da je ovo bila vrlo dobra utakmica u kojoj domaći, u prvom djelu, nisu iskoristili dvije stopostotne šanse. – U drugom poluvremenu igrali smo mirne i hladne glave i teško, ali zasluženo postigli golove i osvojili bodove- kazao je Jelisavac. Sa 29 bodova “Rudar-Prijedor” je drugi tim lige i za vodećom “Zvijezdom 09” zaostaje dva boda i gol razlike.

U narednom kolu gost “Rudar- Prijedora” je šestoplasirano “Podrinje”.

U srijedu, 25.oktobra, od 15.00 časova, u osmini finala Kupa “Rudar Prijedor” će ugostiti “Čelik” iz Zenice.