U DERBIJU KOLA – GRUĐANKE SAVLADALE MIRU

U derbiju dvije neporažene ekipe u okviru 5.kola Premijer lige BiH za rukometašice pobjedu je odnijela domaća ekipa Gruda rezultatom 36:31. Pobjeda domaće ekipe ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje jer su Gruđanke tokom čitavog susreta  imale prednost,  koja je u drugom dijelu prvog poluvremena,  iznosila čak 10 golova razlike.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorile rukometašice Mire te su u serijama  od 2-3 gola pokušale smanjiti rezultat ali je to sve bilo nedovoljno tako da je na kraju prednost domaćih rukometašica iznosila 5 golova razlike. Nikolina Čutura i Ana Vrančić sa osam golovam bile su najefikasnije kod domaće ekipe a kod Prijedorčanki, Azra Bašanović je postigla deset golova.

Ovom pobjedom Gruđanke su zasjele na vru premijerligaške tablice sa maksimanih 15 bodova iz 5 utakmica dok će Prijedorčanke na drugoj poziciji sljedećeg vikenda dočekati  Jedinstvo iz Tuzle.

HŽRK „Grude“ -ŽRK Mira Prijedor 36:31 (23:14)