Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

U PETOM TEST MEČU TRICA “RUDAR PRIJEDORA” PROTIV VRBOVECA

Vicešampionski tim produžene polusezone šampionata Republike Srpske “Rudar Prijedor” je u petom  test-meču danas u Vrbovcu rezultatom 3:0 deklasirao NK “Vrbovec”, trećeligaša Hrvatske.

Vodeći pogodak u  30.minuti  postigao je Ervin Ćatić.

U  60. minutu  Rastko Rokvić je pogodio za 2:0 a konačan rezultat u 80. minutu postiže  Amar Paunović.

U timu “Rudar Prijedora” debitovali su bivši golman “Sloge” iz Bosanske Otoke Đorđe Šarac i  Milenko Malović, doskorašnji član FK “Grblja”,  prvoligaša Crne Gore.

Trener Zlatko Jelisavac nije mogao računati na Dušana Milinkovića i golgetera Ognjena Jaćimovića.

NK “VRBOVEC”- FK “RUDAR PRIJEDOR” 0:3 (0:1)

NK “VRBOVEC”:  F. Jendriš Hrovatić, Bradić, Petak, N. Jendriš, Ćosić, Dobić, D. Colarić, Boroša, Dimović, J. Colarić. Još su igrali: Vlaisavljević, Kokot, Ivoš, Šimić, Babić, Gomerčić, Uremović, Vidović.

FK “RUDAR PRIJEDOR”: Inđić, Malović, Vojnović, Davidović, Popović, Lolić, Gavranović, Malinović, Rokvić, Ćatić i Šakić.

Još su igrali: Šarac, Panić, Paunović, Sl.Kovljen, Kuridža, Harambašić, No.Petrović, Marić i Miličević.

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, u predhodna  četiri test-meča, pobjedili su drugoligaša Hrvatske “Goricu”  u Velikoj Gorici ,remi su zabilježili kod  lidera drugoligaškog Zapada Republike Srpske “Željezničar Sport Tima” u Banja Luci. Gorčinu poraza momci Zlatka Jelisavca osjetili su   od  premijerligaša BiH “Krupe” i “BSK-a” u Banja Luci.

Generalni  test meč za “rudare” biće  protiv “Slobode” iz Mrkonjić Grada.