10.8 C

U susretu“Sloga“- “Bratstvo” : “Ribari” jedanaestercima do pobjede

U komšijskom derbiju 13.kola Regionalne fudbalske  lige Zapad,   “Sloga” je u Saničanima rezultatom 2:1 pobjedila  “Bratstvo” iz Kozarca. Gosti, drugi tim Lige i najprijatnije iznenađenje u ovom rangu, došli su u vođstvo od 1:0 u sedmom minutu kad je mrežu “ribara” pogodio Asmir Brkić. Vođstvo gostiju je potrajalo do 27. minuta kad je golman  Vojislav Vasiljević u svom kaznenom prostoru nepropisno  faulirao protivničkog igrača. Siguran realizator jedanaesterca bio je Nemanja Marinović i izjednačio na 1:1.                             U nastavku meča “Bratstvo”, bez nekoliko stanadrdnih igrača zaigralo ej angažovanije i imali su priliku za postizanje vodećeg gola. U 63. minutu sudija Mačkić iz Banja Luke, nakon  starta  defanzivca  Zdjelara u kaznenom prostoru, dosudio je 11-erac. Sigurni realizator bio je ponovo Nemanja Marinović za konačnih 2:1 za “Slogu”. Ovaj susret posmatarlo je 140 gledalaca od kojih je oko 80-ak bilo iz Kozarca.

Za pobjednički ekipu “Sloge” igrali su: Mitar Unijat, Davor Kecman, Dražen Resanović, Slobodan Vujčić, Bojan Tambić, Srđan Torbica,     Nemanja Marinović, (od 86. Goran Bujić),  Duško Stanković, Duško Dragić (od 78.Stefan Stojić),Nemanja  Nišević, Zoran  Miodragović,

Rezerve: Dejan Inđić, Saša Objedović, Miloš Marić,Dario Radanović i Marko  Kovačević.

“Bratstvo” je igralo u sastavu:  Vojislav Vasiljević, Abaz Emini,   Vladimir Maleš,  Goran Zdjelar, Željko Vujković, Adnan Huskić (od 60. Almir Alić),  Asmir Brkić, Marko Jelača, Dejan Mijić, Ahmet Kahrimanović,  Duško Karajica. Rezereve: Emir Balić i Amir Kararić. Trener: Nadir Nuhagić.

Sa 25 bodova “Bratstvo” je drugi tim Lige i 14 bodova zaostaje za vodećim “Borcem” iz Kozarske Dubice. U 14. kolu gost „Bratstva“ u Kozaruši je „Progres“ iz Kneževa.

“Sloga” je na 10. mjestu sa 14 bodova a u narednom kolu gostuje kod 14. plasiranog “Lijevča”.