0.8 C
Prijedor

ŽRK „MIRA“ SUPERIORNA U GORAŽDU

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometašice  prijedorske „Mire“, drugoplasirani tim Premijer lige BiH, nastavljaju pobjedničku seriju.  U  sedmom kolu, na  gostovanju u Goraždu, rezultatom 30:27 porazile su tim „Goražde Heim Meih“

Uprkos dalekom putovanju izabranice Ljubice Ivetić superiorno su odigrale prvo poluvrijeme i imale devet golova viška 21:12. Tad se već nazirao brodolom Goraždanki.

Prijedorski tim je funkcionisao kao švajcarski sat s obzirom da su odlično igrale u napadu i fazi odbrane, a  kontrama  i dobrom realizacijom deklasirale su domaći tim.

U nastavku  domaći tim  „Goražde Heim Meih“   je koliko toliko bio ravnopravan protivnik i u drugom djelu igre uspjeva postići 15 dok su Prijedorčanke  postigle devet golova.

U pobjedničkom timu “Mire”najefikasnija je bila Nevena Lukač koja je je postigla osam golova. Azra Bašanović je imala učinak od sedam golova dok je Duška Tintor postigla pet golova. Po četiri gola postigle su Dunja Kunovac i Šejla Kararić a u listu strijelaca su se upisale Tea Sladaković i Adrijana Damjanović.

U timu “Mire” uz golmane Darjanu Vukliš, Mariju Gligorević i Dajanu Rosić još su bile Dragana i Jelena Mutić, Anja Suvajac, Jelena Torbica i Milica Ćorić.

Ovaj susret je bio poslednji test pred  prvi nastup „Mire“ u 3. kolu Čelendž Kupa u kom su izabranice Ljubice Ivetić gošće Holanđanki i 12. i 13. ovog mjeseca odigraće dva meča.

Na svoj debi u  svijet Evroposkog rukometa „Mira“ putuje u četvrtak.

pripremio: M. Bogun