U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

DEJTON – NAJBOLJA GARANCIJA ZA SVA TRI NARODA U BiH

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je Srni da je Dejtonski mirovni sporazum najbolja garancija za sva tri naroda u BiH i da se Srpska oštro protivi nasilnim i nedemokratskim pokušajima njegovog prekrajanja.
Višković je rekao da je Dejtonski sporazum garancija kojom su jasno definisani prava i obaveze, koji su ratifikovani potpisima triju naroda.

Prema njegovim riječima, 21. novembar je bitan datum u novijoj istoriji Srba jer je to dan koji je donio mir u BiH, a Srpskoj dao garanciju za njenu autonomiju i samostalnost u okviru BiH.

“Republika Srpska, kako tada tako i danas, ostaje dosljedna u poštovanju i sprovođenju izvornog Dejtonskog sporazuma i oštro se protivi nasilnim i nedemokratskim pokušajima njegovog prekrajanja”, rekao je Višković.

On je podsjetio da je, gotovo 30 godina nakon potpisivanja ovog sporazuma, Srpska došla u situaciju da se mora boriti protiv nedemokratskih težnji koje imaju za cilj njegovo prekrajanje i reviziju po želji i interesima jednog naroda u BiH.

“Dejtonski sporazum jasno je definisao mjesto i ulogu Republike Srpske u okviru ustavne strukture BiH. To je činjenica koju neki u BiH ne žele da prihvate”, naglasio je predsjednik Vlade Republike Srpske.

On je rekao da antiustavno djelovanje političkog Sarajeva, ohrabreno podrškom dijela međunarodne zajednice, ima za cilj da postane prihvatljiva praksa, a oni koji krivca traže u Republici Srpskoj zbog njene posvećenosti Dejtonskom sporazumu i žele unitarnu BiH i dalje teže ostvarenju ratnih ciljeva koje nisu uspjeli tada ostvariti.

“Nadam se da ćemo iduće godine 30 godina od potpisivanja ovog sporazuma obilježiti u pravičnijoj atmosferi, koja će okončati mnoge neustavne procese protiv Republike Srpske, kao i demokratske volje srpskog naroda, a bez koje nema ni BiH”, rekao je Višković.

Opšti okvirni sporazum za mir u BiH i njegovih 12 aneksa parafirani su 21. novembra prije 29 godina, čime je okončan rat u BiH i uspostavljen njen ustavno-pravni poredak.

Ovim sporazumom stvorena je državna zajednica BiH sastavljena od dva entiteta, Republike Srpske i Federacije BiH, koji su potpisnici svih aneksa.

Dejtonski sporazum zvanično je potpisan 14. decembra 1995. godine u Jelisejskoj palati u Parizu.

SRNA

Exit mobile version