U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

SUTRA OTVARANJE IZLOŽBE MIRE MAODUŠ “HARMONIJA SVETLOSTI”

 Muzej Kozare i Galerija “Sreten Stojanović” zajednički će obilježiti Međunarodni dan muzeja izložbom Mire Maoduš.
U petak, 17.maja u 12 časova izložba će biti otvorena u Galeriji “Sreten Stojanović”, a isti će dan biti otvorena i u Muzeju Kozare u 19.30.
Mira Maoduš je jedna od najznačajnijih srpskih slikara 21. vijeka.
Rođena je u Metku (selo u Lici), u izbjegličkom logoru, 14. oktobra 1942. godine.
Pradjed njene majke Sofije Tesla, rodom iz Raduča, rođeni je brat oca Nikole Tesle.
Studirala je slikarstvo u Školi za primijenjene umjetnosti u Frankfurtu (1965–1968), gdje joj je jedan od profesora bio Jozef Bojs, potom na Akademiji (Accademia di belle arti) u Veneciji (1969–1972) i Akademiji (Ecole National Superieur des Beaux-arts) u Parizu (1972–1975).  Magistrirala je 1977. godine iz oblasti istorije umjetnosti na Univerzitetu u Milanu.
Pored Udruženja likovnih umetnika Srbije, čiji je član od 1987. godine, član je i  francuskog Udruženja umjetnika od 1977. godine i  japanske grupe umjetnika Ša-Đi-Cu od 1983. godine.
Od tehnika bliske su joj ulje, akrilik, tempera, gvaš, akvarel i olovka.
Njena djela čuvaju i izlažu Narodni muzej Srbije, Muzej savremene umetnosti i Galerija 73 u Beogradu, Muzej Hercegovine u Trebinju, Narodni muzej u Kruševcu, Mijagi muzej u Tokiju, Muzej savremene umjetnosti u Kamakuri, a nalaze se i u mnogim privatnim zbirkama.
Takođe, od 1998. godine, slike Mire Maoduš reprodukuju se kao novogodišnje čestitke Uneska.

Kozarski vjesnik

Exit mobile version