U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

(VIDEO) REDOVNO ČIŠĆENJE DIMNJAKA NEOPHODNO

Tokom zimskih mjeseci često se dešavaju požari na kućama ili zgradama zbog neodržavanja dimnjaka. Ukoliko se dimnjaci ne čiste redovno dešava se da dođe do požara zbog nagomilane čađi u dimnjaku.Ovakvi požari mogu imati za posljedicu veću materijalnu štetu ili u najgorem slučaju ljudske živote. Zato je neophodno redovno čistiti dimnjake.

„To je jako važno zato zbog sigurnosti stanara, korisnika zgrada, domaćinstava, javnih ustanova. Da ne bi došlo do zapaljenja dimnjaka i što može uzrokovati posljedice neke negativne potrebno je jednom godišnje čistiti dimnjak , zakonski je obavezno, a sad sve je do ljudske savjesti“, navodi dimnjačar Željko Špirić

Čišćenje dimnjaka u domaćinstvu zahtijeva od pola do sat vremena. Za dimnjake na stambenim zgradama potrebno je malo više vremena. Poslednjih godina građani su sve savjesniji i redovnije čiste dimnjake. U prilog tome govori i činjenica da u Teritorijalno vatrogasno-spasilačkoj jedinici ove godine nisu imali ni jednu intervenciju zbog zapaljenog dimnjaka.

„Ovim putem podsjećam ako neko slučajno nije da to odradi, jer sad tek idu neke niže temperature zbog koih  će biti neko intenzivnije loženje i onda su mogući problemi oko požara dimnjaka. Požar dimnjaka može izazvati požar cijelog objekta, krovne konstrukcije , međustropne konstrukcije i svih ostalih građevinskih elemenata u stambenom, ali i industrijskom objektu“, ističe Nebojša Miljuš,starještina TVSJ Prijedor.

 Preporuka je da se uvijek prije početka grejne sezone izvrši priprema i čišćenje, da se pozovu dimnjačari i da se sve uradi na vrijeme. Grejna sezona zna i potrajati , pa se preporučuje novo čiščenje dimnjaka u februaru kako bismo bili sigurni i zaštićeni od eventualnog požara i problema koje može izazvati.

Gordana Kaurin

Exit mobile version