U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

U OKTOBRU 16 SLUČAJEVA PORODIČNOG I RODNO ZASNOVANOG NASILJA

Prijedorskom Centru za socijalni rad u oktobru je prijavljeno 16 slučajeva porodičnog i rodno zasnovanog nasilja, što je dvostruko više nego u septembru, izjavila je danas socijalni radnik u ovoj ustanovi Ivana Ećim.
Ona je navela da su prijavljena još dva slučaja za koja je ustanovljeno da nemaju elemenata porodičnog i rodno zasnovanog nasilja, a da je od 16 prijavljenih slučajeva u čak 13 predmeta lice koje je prijavilo nasilje odustalo od daljeg postupanja po osnovu svojstva privilegovanog svjedoka.

“Karakteristična je i dominacija verbalnog nasilja u odnosu na sve ostale oblike, budući da je ono predmet u 10 od 16 prijava, a da je u šest slučajeva u pitanju fizičko nasilje”, rekla je Ećimova na današnjem sastanku multisektorskog tima za zaštitu od nasilja u porodici.

U sedam slučajeva riječ je o različitim partnerskim odnosima muškarca i žene, dok su u devet slučajeva u pitanju odnosi između braće, roditelja i djece, te strica i bratanice.

“Uglavnom su to ponovljeni slučajevi i činjenje nasilja pod dejstvom alkohola”, dodala je Ećimova.

Slađan Dačić iz Policijske uprave Prijedor rekao je da je u oktobru ova uprava tužilaštvu dostavila devet izvještaja o počinjenom krivičnom djelu nasilje u porodici i porodičnoj zajednici.

Nebojša Stupar iz ove uprave kaže da je u Okružnom javnom tužilaštvu Prijedor rečeno da je u oktobru primljeno 12 izvještaja o počinjenom krivičnom djelu nasilje u porodici i porodičnoj zajednici.

Multisektorskom sastanku prisustvovali su i predstavnici Doma zdravlja, Centra “Sunce”, Aktiva direktora osnovnih škola i medija, a čine ga i predstavnici bolnice “Dr Mladen Stojanović”, Aktiva direktora srednjih škola, Okružnog javnog tužilaštva Prijedor i Gradske uprave

SRNA

Exit mobile version