Petak, 26. Aprila 2024.
16.8 C

PRVI OVOSEZONSKI PORAZ „RUDAR PRIJEDORA“

Na gostovanju u Zvorniku fudbaleri “Rudar Prijedora”, od domaće “Drine”, doživjeli su poraz od 1:0 i sa prvim ovosezonskim porazom smjestili se na treću poziciju Prve lige Republike Srpske.

U derbiju 10. kola šampionata Srpske Prijedorčani su imali incijativu, prilike za golove ali nisu uspjeli osvojiti bod(ove) kod tradicionalno neugodnog protivnika.

Bolju igru  gosti nisu uspjeli  pretvorili u gol. Najizglednija je bila prilika  iz 15. minuta  kad  šansu za vođstvo nije iskoristio Demir Jakupović.

Vodeći gol “Drina” je postigla u 20. minutu kad je odbijenu “otpad loptu” u  desni ugao nemoćnog  golmana Nemanje Petrovića uputio Danijel Ćulum.

Iako su gosti u nastavku imali incijativu “bunker” odbranom domaći su zatvarali pristup svom golu. Poluprilike da izjednače nisu iskoristili Novica Petrović i Demir Jakupović. Apsolutnoj dominaciji gostiju defanzivna taktika Zvorničana  se isplatila .

U finišu meča “Drina” je umalo udvostručila prednost: lopta se odbila od stative.

„DRINA “ ZVORNIK – “RUDAR PRIJEDOR” 1:0 (1:0)

Zvornik. Gradski stadion. Gledalaca:  300.

Sudija: Jovo Karić (Trebinje).

Strijelac: Danijel Ćulum u 20. minutu.

Žuti kartoni: Slađan Stupar, Vladimir  Molerović, Aleksandar Kikić  (nedozvoljeno oštar start) i Novica Marković  (nesportsko ponašanje, ometanje protivničkog igrača kod izvođenja slobodnog udarca).