16.8 C
Prijedor

FUDBAL: “RUDAR PRIJEDOR” NA LIDERSKOJ POZICIJI

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri “Rudar-Prijedora”, pobjedom (3:1) nad ekipom “Kozare” u Gradišci, nakon pet odigranih kola, preuzeli su lidersku poziciju šampionata Republike Srpske. Izabranici trenera Zlatka Jelisavca, prema izvještajima sa ovog derbija 5. Kola, pružili su ponajbolju partiju ove jeseni. Povratnik u tim Demir Jakupović bio je nerješiva zagonetka za domaći tim a sa dva gola i asistencijom kod trećeg, doprinio četvrtom trijumfu “rudara”.

U devetom minutu uslijedila je akcija iz školskih fudbalskih udžbenika: Demir Jakupović je odigrao povratnu loptu  za Ognjena Jaćimovića a ovaj majstorski pogađa nebranjeni dio mreže za vođstvo 1:0 Prijedorčana.

Demir Jakupović je  u 41. minutu napravio slalom u odbrani “Kozare”, prevario više igrača i udvostručio prednost gostujuće ekipe.

Igrački renovirani tim sa novim trenerom Borčetom Sredojevićem nije se predavao i u 65. minutu  rezervista Robert Feher zatresao je mrežu Nemanje Petrovića i ulio nadu  timu “Kozare” u povoljan rezultat.

U 78. minutu najbolji akter derbija Demir Jakupović postiže gol za, ispostaviće se,  konačan rezultat 3:1.

Za „RUDAR –PRIJEDOR”igrali su: Ne. Petrović, Ćatić (od 70. Gavranović), No. Petrović (od 66. Vejnović), Jakupović, Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Popović, Jandrić (od 66. Lolić), Davidović. Rezerve: Šarac, Šakić, Rokvić, Gavranović i Dekić.

Na ruku “Rudar-Prijedora” išli su i  rezultati ovog kola pa su, sa četiri pobjede i remijem, gol razlikom 9:4  i 13 bodova vodeći tim lige. “Zvijezda 09” ima bod manje.

U narednom kolu  gost “Rudar-Prijedora” je osmoplasirana “Slavija”.