Subota, 27. Aprila 2024.
6.3 C

“RUDARU” SAMO BOD U FOČI

Ekipa “Rudar Prijedora“ nije uspjela da ostvari trijumf u Foči. Subotnja utakmica sa „Sutjeskom“ završena je rezultatom 1:1.

Prijedorčani su do vodstva došli u 41. minuti susreta, golom Jakupovića. Za prijedorskog golgetera ovo je bio 11 pogodak u sezoni. Ipak, u drugom poluvremenu „Sutjeska“ je došla do izjednačenja, golom Raševića. Ovakav rezultat, i ubjedljiva pobjeda „Zvijezde 09“ od 6:2 nad banjaljučkim „Željezničarom“ ne idu na ruku „Rudaru“.

Nakon 22. kola ova ekipa zauzima drugo mjesto sa dva boda zaostatka za  „Zvijezdom 09“. Takmičenje u šampionatu RS se nastavlja u novom formatu. Pet prvoplasiranih klubova igraće Ligu za prvaka, dok će u Ligi za opstanak snage odmjeriti šest najlošije plasiranih klubova.