Petak, 26. Aprila 2024.
14.8 C

RUKOMETAŠICE “MIRE” PREJAKE ZA GORAŽDANKE

Rukometašice “Mire” večeras su, na domaćem terenu, rezultatom 36:26 deklasirale  iskusnu ekipu “Goražda” i tako prekinule rezultatski post u nastavku Premijer lige  BiH.

Nakon tri izjednačenja i vođstva gošći od 4:3 iz petog minuta, igrala se viktorija pred golom “Goražda”. “Mira” je u  9. minutu imala rezultat 7:4 zahvaljujući seriji od 4 gola u toliko minuta.

Brodolom gošći nazirao se u 19. minutu kad je na semaforu bilo 13:6.

Požrtvovanom igrom i osmišljenim akcijama, atraktivnim potezima i golovima mladi tim “Mire” poluvrijeme je okončao  rezultatom 15:8. Nerješiva zagonetka za “Goražde” bila je Azra Bašanović koja je u poluvremenu postigla 9 golova te  golman Darjana Vukiliš koja je, za  30 minuta  igre, imala ravno 16 odbrana.

U nastavku  gošće postižu  2 gola, a zatim slijedi izvanredna igra “Mire” koja od 33. do 37. minuta postiže pet vezanih golova i u nastavak ulazi sa 11 golova viška ( 21:10).

Najveća prednost “Mire” od 14 golova bila je u 47. minutu (30:16).

Od  53. minuta, pri rezultatu 34:21, priliku su dobile i djevojčice sa klupe a u listu strijelaca su se upisale Dragica Gligorević i Anja Suvajac.

Azra Bašanović je uz 5 golova iz igre bila nepogriješiva u izvođenju  sedmeraca i postigla je 7 golova.

Razigrana Milica Došen imala je učinak od  5  golova dok su Duška Tintor i Jelena Mutić postigle po 4 gola. Borbena Dragana Dojčinović je je doprinos pobjedi dala sa dva postignuta  gola.

Darjana Vukliš je  imala 26 odbrana, jedan sedmerac. Za 6 minuta provedenih  u igri Marija Gligorević je imala četiri odbrane.

U timu “Mire” još su igrale Tea Sladaković, Milica Veselinović i Milica Ćorić.

Kod gošći Emina Mujagić je postigla 9, Armina Marić 6 golova dok je 13 odbrana imala Dunja Brankovan.

Više fotografija možete pogledati OVDJE!!!