Petak, 26. Aprila 2024.
15.8 C

TRI  GOLA ZA MIRNIJI NASTAVAK ŠAMPIONATA (FOTO GALERIJA)

Fudbaleri Rudar-Prijedora” “,  na domaćem terenu, rezultatom 3:0, porazili su “Sutjesku” iz Foče i obradovali više od 200 domaćih gledalaca.

Na otvaranju meča igralo se između dva šesnaesterca, a  prvi šut uputio je gostujući igrač Aleksandar Ivanović. Prijedorčani su zaprijetili preko Draška Lolića koji je, iz kazenog prostora gostiju, bio neprecizan. Aleksandar Popović je šutirao u 30 minutu i kad su svi vidjeli loptu u mreži, sa gol linije, loptu je izbacio Đorđe Milutinović.

Iz prvih 45. minuta igre vrijedan pomena je šut glavom solidnog Ranka Dekića, ali je golman gostiju Nemanja Jovičić spasio mrežu.

U drugom poluvremenu nešto agilnija i ofanzivnija igra Prijedorčana. Nakon što je u 47. Minute Popovićev šut  završio kraj stative gostiju, vodeći gol za Prijedorčane postignut je u 60. minutu. Slobodan udarac, sa ivice šesnaesterca, izveo je Ljubiša Pecelj. Njegov prizeman šut, kroz živi zid gostiju, završio  je u nebranjenom djelu mreže.

Nakon što je Vojinović, u 72. minutu , šutirao iznad same prečke u 74. minutu udvostručena je prednost “Rudar-Prijedora”. Korner je izveo Lolić, glavom je šutirao Nemanja Pekija, a golman  Jovičić je loptu odbio do rezerviste Ervina Ćatića koji, minut po ulasku u igru, postiže efektan gol za 2:0.

U 83. minuti, sa 32 metra od gola gostiju, slobodan udarac je izveo Draško Lolić, a golman Jovičić je nespretno intervenisao a lopta je završila u njegovoj mreži za vođstvo “rudara” od 3:0.

Do kraja susreta gosti su imali dvije prilike: nakon što je Aleksandar Vojinović spasio svoju mrežu, prečku u 89. minuti pogodio je Nikola Mojović.

“RUDAR-PRIJEDOR”:-“SUTJESKA  3:0 (0:0)

Prijedor.  Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 200. Strijelci: 1:0 Aleksandar Popović u 60.  minute, 2:0 Ervin  Ćatić u 74, i 3:0 Draško Lolić u  83.minutu.

Žuti  kartoni: Popović i Gavranović (“Rudar Prijedor”, Ivanović Marko i Aleksandar Ivanović,Drakul, Sekulović  i Lukić (“Sutjeska”)

“RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, Jakupović (od 85.minuta Davidović), Lolić (od 85.Šakić), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović,  Gavranović, Popović, Marić, Dekić (od 73. Ćatić ). Rezereve: Milinković, Rokvić, Vejnović, Jandrić. Trener: Zlatko Jelisavac.

FK “SUTJESKA”: Jovičić, Limić, Lukić, Milutinović, Radović, Mojović, Sekulović ( od 84. Perišić), Iv. Ivanović (od 75. Jojić), Drakul, Al. Ivanović, Milić ( od 62. Dačević). Rezerve: Milanović, Jojić, Lazarević, Sekulić.

U narednom, 12. Kolu “Rudar-Prijedor” dočekuje “Podrinje”.

U srijedu, 25. Oktobra, od 15 časova, Prijedorčani u osmini finala Kupa bih dočekuju “Čelik”, premijerligaša BiH iz Zenice.

U tom i narednom meču upitan je nastup golmaan Nemanje Petrovića koji se povrijedio za vrijeme treninga pred meču protiv “Sutjeske”.