Petak, 26. Aprila 2024.
4.8 C

ZA ŠEST MINUTA BACILI “SLOBODU” NA KOLJENA

Fudbaleri “Rudar-Prijedora”,  na stadionu „Mlakve“ u Novom Gradu, visokim rezultat 4:1, porazili su “Slobodu” iz Mrkonjić Grada. To je  najubjedljivija ovosezonska prvenstvena pobjeda tima Zlatka Jelisavca koji je za šest minuta, u finišu meča postigao  tri  gola. Naime, od 83. minuta, nakon  drugog gola golgetera Ognjena Jaćimovića, igra Mrkonjićana se raspala i igrala se viktorija pred Ilićevim golom.

Na otvaranju meča Prijedorčani su zaprijetili preko Aleksandra Popovića koji je sa udaljenosti od  20-ak metara pogodio prečku i izmamio aplauz stotinjak gledalaca. Terensku nadmoć Prijedorčani su krunisali u  18. minuti  kad je mlađani Stefan Gavranović-Toti, prodro po lijevoj strani, nadmudrio golmana  gostiju Mladena Ilića, a  golgeteru Ognjenu  Jaćimoviću nije bilo teško da, sa nekih 11 metara, pogodi  prazan gol “Slobode” za vođstvo “rudara” od 1:0.

Bivši igrač Prijedorčana Igor Mirković je u 25.minuti, iz slobodnog udarca sa  30-ak metara, uputio  prizemni  šut, ali se golman Nemanja Petrović nije dao iznenaditi.

U finišu prvog poluvremena priliku da udvostruči prednost propustio je  Aleksandar  Vojinović, a  njegov šut zaustavlja golman  Ilić i loptu  izbija u u korner. U poslednjim trenucima poluvremena uslijedio je hladan tuš za igrače i navijače “Rudar Prijedora” kad je na centaršut Aleksandra Malbašića, iz golmanskog prostora, iskusni Igor Mirković, bivši prvotimac Prijedorčana,  izjednačio na 1:1.

Gosti su nešto bolje otvorili drugo poluvrijeme i imali priliku za vođstvo, a  iskusni štoper Nemanja Pekija je izbio loptu koja umalo nije odsjela u mreži Prijedorčana. Zrela prilika domaćih bio je šut glavom Demira Jakupovića, a  Ognjen  Jaćimović, na asistenciju Draška Lolića, ne  uspjeva postići gol.

Trener “Slobode” Dragan Vukša i pomoćnik  Čedomir Ćulum iz igre, u 72. minute, “izvlače” iskusne Aleksandra Malbašića i  Želimira Đukarića.

Dva minuta kasnije gosti nisu iskoristili stopostotnu priliku: na povratnu loptu Srđana Malinovića, Miloš Perović se „prošetao“ kroz  kazneni prostor domaćih i izbio sam pred golmanana Petrovića, ali je šutirao preko gola.  Kazna je uslijedila u  83. minuti kad je Ognjen  Jaćimović  prihvatio odbijenu loptu i sa 13 metara, kroz „šumu nogu“, je poslao u donji desni ugao gola gostiju za 2:1. Nakon toga “raspala” se igra gostiju a Prijedorčani  su to uspjeli iskoristiti. Demir Jakupović je  86. minuti glavom postigao efektan gol za vođstvo od 3:1, a  tri minuta kasnije, konačan rezultat postavio je rezervista  Ervin Ćatić.

“RUDAR-PRIJEDOR”:-“SLOBODA” (MG) 4:1(1:1)

Novi Grad. Stadion: „Mlakve“. Gledalaca: 100. Strijelci: Jaćimović u 18. i 83., Jakupović u 86. i Ćatić u 89. za “Rudar-Prijedor”, a Mirković u 45.minuti za “Slobodu”.

“RUDAR-PRIJEDOR”:

Ne.Petrović, No.Petrović , Jakupović , Vojnović , Pekija (od 79. Ćatić -), Pecelj , Jaćimović,  Gavranović , Popović , Jandrić (od 61. Lolić ), Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

“SLOBODA”:

Ilić , Stakić, Malbašić (od 72. Savanović ), Đukarić (od 72. Stijepić ), Lazendić, Vuković, Gračanin, Perović, Sladojević, Malinović i Mirković. Trener: Dragan Vukša.

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović

Ovaj meč, koji se trebao igrati na Gradskom stadionu u Prijedoru, zbog turnira u Sloveniji omladinske selekcije Republike Srpske, je bio odgođen za 18. oktobar. Obzirom da je otkazan odlazak selekcije selektora Zlatka Jelisavca u kojoj je i Prijedorčanin Živanić,  zbog sanacije Gradskog stadiona u Prijedoru, utakmica je igrana u Novom Gradu.

FK “Rudar-Prijedor” je sa pet pobjeda I četiri remija jedina neporažena ekipa dosadašnjeg djela šampionata. Sa 19 bodova i gol razlikom 15:7 je drugi tim Lige. Za vodećom “Zvijezdom 09” zaostaje samo bod.

Ognjen Jaćimović i Aleksandar Milaković (“Teksitlac Kort” Derventa), sa po  šest golova su vodeći na listi strijelaca Lige. U narednom kolu “rudari” gostuju kod “Drine” u Zvorniku.