Fudbaleri “Rudar-Prijedora” u nedjelju, 9. novembra, dočekuju “Posušje” u utakmici 14. kola WWIN Premijer lige BiH. Prijedorčani su u prošlom kolu sa 2:1 poraženi od domaćeg “Radnika” u Bijeljini i zauzimaju deseto mjesto tabele. Sedmi ovosezonski poraz prokomentarisao je trener “žuto-plavih” Perica Ognjenović.
“Znamo mi da nama fizička sprema predstavlja problem. Kada uzmete u obzir da vam 60 -70 odsto ekipe nije prošlo pripreme, ta stvar je i očekivana. Uglavnom se rukovodimo prema situaciji na terenu. Znamo otprilike kuda želimo da nam ide igra. Dolazi malo i zamor kod ljudi koji su iznijeli najveći dio ovih utakmica”, rekao je Ognjenović.
Prijedorčanima predstoji teška borba za ostanak u Ligi. Ognjenović je rekao šta očekuju pred susret s “Posušjem”.
“I oni i mi smo porasli kao ekipe, tako da je ‘Posušje’ jedna respektabilna i izuzetno dobra ekipa, koju mi respektujemo, kao i svaku drugu u Prvenstvu. Svaka utakmica Lige BiH sad u ovom formatu sa deset klubova je priča za sebe, tako da morate najbolje da se spremite, najbolje da odigrate i da se nadate najboljem”, ističe trener “Rudara”.
Utakmica protiv “Posušja” na Gradskom stadionu počinje u nedjelju u 13 časova.
D. Sovilj

