Grad Prijedor objavio je danas javni poziv za kupoprodaju nepokretnosti u vlasništvu više fizičkih lica radi realizacije jednog od projekata zaštite od poplava.
Potpunu eksproprijaciju pet parcela na lokalitetu Kaluđersko Polje u prijedorskom naselju Raškovac, početkom aprila Vlada je proglasila opštim interesom kako bi se realizovalo prosijecanje kinete na Sani u tom mjestu, vrijedno 650.000 KM.
Ova mjera je dio Sporazuma o realizaciji hitnih mjera na sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji vodoprivrednih objekata odbrane zaštite od poplava u Prijedoru, zaključenim između grada i “Voda Srpske”.
Osim prosijecanja kinete, Sporazum obuhvata produbljivanje i uređenje korita Sane kod željezničkog mosta u Brezičanima, izgradnju parapetnih zidova u Tukovima i Gomjenici, izdizanje nasipa s obje strane Gomjenice, izdizanje puta na Žegeru u dužini od 265 metara i kanal u Sredicama.
Vlasnici parcela na pregovore o kupoprodaji mogu da dođu u Gradsku upravu radnim danom od 8.00 do 10.00 časova.
SRNA

