U Pozorištu Prijedor večeras je održana Izborna konferencija Socijalističke partije na kojoj je biran gradski odbor, a za predsjednika GO SPRS Prijedor u naredne četiri godine jednoglasno je izabran Igor Kneginjić.
„Mi smo posvećeni narodu, želimo da osjete jedinstvo kada je riječ o razvoju naše zajednice, bolji i kvalitetniji životni standard. Zaista, imamo veliku ljubav prema narodu i domovini, prema našem Prijedoru, imamo razumijevanja prema svima, i upravo to nas čini partijom koja ima svijetlu budućnost i perspektivu“, rekao je Kneginjić.

Izbornoj konferenciji prisustvovao je predsjednik Socijalističke partije RS Petar Đokić koji je istakao da je Prijedor prirodno stanište političke ideje partije, jer je socijalistička ideja na prostorima Potkozarja i Kozare bila najvidljivije izražena i prisutna i u ranijim periodima društvenog života i razvoja.
„Za mene je veliko ohrabrenje ova izborna kopnferencija koja je po svojoj masovnosti i načinu svoje uspješne organizacije još jednom potvrdila da su se socijalisti svojom snagom vratili u Prijedor i da će u narednom periodu imati još veću podršku građana“, poručio je Đokić.

Kako je rekao, posebno je zadovoljstvo što je Igor Kneginjić ponovo dobio apsolutnu podršku na večerašnjoj konferenciji.
„Igor Kneginjić je obrazovan čovjek koji funkciju predsjednika Skupštine grada obavlja koristeći demokratske mehanizme koji doprinose opštem rastu i razvoju, pa i demokratskom životu grada Prijedora“, dodao je Đokić.
Izbornoj konferenciji GO Socijalističe partije prisustvovao je i gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor.
Kozarski vjesnik

