Petak, 26. Aprila 2024.
10.8 C

KOŠARKA: “SOKOLOVI” U FINIŠU BOLJI OD “PRIJEDORA”

U derbi meču trećeg kola Prve lige Republike Srpske košarkaši “Sokoca” su na svom parketu savladali aktuelnog šampiona Republike Srpske, ekipu “Prijedora”, rezultatom 67:63. U rezultatski neizvjesnoj utakmici na poluvremenu je bilo neriješeno, 30:30.
Prijedorčani su nakon odmora zaigrali angažovanije i sredinom treće četvrtine stiču 12 poena prednosti (30:42). Uz podršku navijača “Sokolac” uzvraća serijom od 23:4 i potpuno okreće rezultat u svoju korist.
Ekipa “Prijedora”, na dva minuta do kraja, dolazi do prednosti od pola poena (59:60), ali domaćin sa više koncetracije stiže do pobjede od 67:63.
Najefikasniji igrač derbija bio je Nemanja Bilinović sa 31. poenom. Vuković je postigao 15, Jovičić 11, Bogičević 10, Damjanović 5, Lakić 3, Stakić 2. Još su igrali: Tadić, Majkić, Ognjen Bilanović, Kecman i Tomić.
“Prijedor” na tabeli, sa šest ekipa, dijeli poziciju od drugog do sedmog mjesta, a u narednom kolu dočekuje Bilećki “HEO”

pripremio: M. B.