Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da će nova vlada biti u potpunosti posvećena jačanju ekonomije i poboljšanju životnog standarda građana i dodao da je Republika Srpska finansijski stabilna i sve obaveze se redovno izmiruju.
Minić je danas obavio konsultacije sa predstavnicima političkih stranaka, saveza, organizacija i udruženja povodom formiranja nove vlade Republike Srpske, kao i sa delegacijom SNSD-a.
“Zahvaljujem se na ukazanom povjerenju da ponovo budem mandatar”, napisao je Minić na “Instagramu”.
On je naveo da je iskazana jedinstvena i snažna podrška nastavku zajedničke saradnje, očuvanju političke i institucionalne stabilnosti i formiranju efikasne i odgovorne vlasti.
“Postignut je načelni konsenzus sa partnerima iz pozicionog bloka, a imena članova nove vlade saopštiću sutra”, potvrdio je Minić.
SRNA

