U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

(VIDEO) ODRŽANA MEĐUNARODNA NAUČNA KONFERENCIJA „ZNANJEM DO ZDRAVLJA“

Prijedorska Visoka medicinska škola organizovala je treću po redu međunarodnu naučnu konferenciju SANUS čiji je slogan “Znanjem do zdravlja”. Koliko je znanje važno i dokle je u tom pravcu stigola medicina pojašnjava profesor Miroslav Petković sa katedre za mikrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta u Banjaluci. “Medicina je stvarno dosegla neslućene granice. Moje predavanje   tiče se vještačke inteligencije i medicine. Neke stvari koje se dešavaju u medicini za laika, a vjerujte i nama, često su nevjerovatne. Toliki je napredak postignut tako da medicinska struka traži vječite napore i vječitu edukaciju. Nema stajanja, znači cjeloživotno učenje. Nadam se da će ova konferencija pomoći u tome da se ta znanja i dalje drže na visokom nivou”, kaže Petković.  

Nadzorna sestra hirurgije prijedorske bolnice Marija Kecman kaže da treći put učestvuje na ovoj naučnoj konferenciji i dodaje da je ovakav vid edukacije važan za zdravstvene radnike i njihovo usavršavanje. “Nama zdravstvenim radnicima je svakako neophodna kontinuirana edukacija. Smatram da je ovo odličan vid edukacije, upoznavanja i razmjene iskustava. Nadam se da će svaka naredna godina biti sa što većim brojem učesnika”, ističe Kecmanova.  

U Visokoj medicinskoj školi izrazili su zadovoljstvo velikim brojem učesnika i naučnih radova koji su prezentovani na konferenciji. “Predavanja su raspoređena tako da smo imali  plenarno predavanje naša tri uvažena profesora, a zatim tri sekcijka predavanja vezana za rehabilitaciju, fizičko i mentalno zdravlje, zatim  medicinsko laboratorijsku dijagnostiku i zdravstvenu njegu kao druga sesija i treća sesija spoljašnji faktori koji utiču na naše zdravlje. Generalno, konferencije su veoma važne da se podigne nivo i znanja zdravstvenih radnika i naravno akademske zajednice, da pišu radove, da istražuju, jednostavno da se čitava zdravstvena struka podigne na jedan viši nivo”, kaže Ilija Stijepić, direktor Visoke medicinske škole.

Treća po redu naučna konferencija SANUS “Znanjem do zdravlja” okupila je učesnike iz država bivše Jugoslavije i regiona.

                                                                                        Zoran Sovilj

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na https://kozarski.com/

Exit mobile version