16.8 C
Prijedor

„PETARDA“ U MREŽI DOBOJLIJA (FOTO)

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri “Rudar Prijedor”, na domaćem terenu danas, visoki rezultatom 5:1 porazili su “Slogu” iz Doboja. Da su domaći iskoristili sve šanse mogli su do vrha napuniti mrežu Dobojlija.

Prvi pogodak za“Rudar Prijedor” postigao je Draško Lolić u 13. minutu. Vodeći strijelac šampionata Republike Srpske je “ukrao” loput Nenadu Đukiću iz gostujuće ekipe i sa udaljenosti od 18 metara pogodio nebranjeni dio mreže za vođstvo Prijedorčana od 1-0.

U 24. minutu Milan Šakić se našao oči u oči sa golmanom gostiju Miroslavom Lukanovićem, ali ne uspijeva pogoditi mrežu.

U 31. minutu, na asistenciju kapitena Prijedorčana Nemanje Marića, Milan Šakić pogađa lijevu stativu gostiju.

Prijedorčani su udvostrućili vođstvo u  34. minutu kad je  na asistenciju Milenka Malovića gol postigao Srđan Malinović.

U 44. minutu u kaznenom prostoru domaćih, Malović je igrao rukom, a dosuđeni jedanaesterac realizovao je Borislav Lukić i umanjio prednost Prijedorčana na 2-1.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Šakić je vješto prevario dvojicu protivničkih igrača i sa nekih 20 metara postigao efektan gol za 3-1.

Milan Šakić je, u 58. minutu, na asistenciju Lolića  povećao prednost Prijedorčana na  4-1. Gosti su u 62. i 67. minutu preko Ermina Vehabovića imali priliku da ublaže vođstvo ali od promjene rezultat nije bilo ništa.

Draško Lolić  je u 78. minutu,  nakon što ga je s desne strane nesebično uposlio Ognjena Jaćimovića, postiže pogodat za konačan rezultat 5-1 i time postaje najefikasniji strijelac šampionata Republike Srpske.

FK “RUDAR-PRIJEDOR” – “SLOGA” DOBOJ 5:1 (3:1)

Gradski stadion u Prijedoru.  Gledatalaca : 250

FK “RUDAR-PRIJEDOR” :  Inđić, Davidović, Malović (od 78.Harambašić), Vojinović, Lolić, Šakić ( od 68. Kovljen),  Rokvić ( od 37. Panić), Malinović, Jaćimović, Popović, Marić. Rezerve: Šarac, Milinković, Paunović, Panić. Trener: Zlatko Jelisavac

“SLOGA” DOBOJ: Lukanović, Janković ( od 46. Radovanović), Đukić, Jo. Lukić, Bećarević, Bo.  Lukić ( od 72. Ni.Ilić), Blagojević, Todić,  Jupić, Čebić ( od 80. Ne. Ilić) i  Vehabović. Trener: Mitar Lukić.

U narednom kolu drugoplasirani “Rudar Prijedor” gostuje kod FK “Podrinje” i želi ovjeriti drugo mjesto pred plej-of za prvaka RS.

Više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!!!