Subota, 27. Aprila 2024.
10.8 C

PORAZ ŽKK „MLADOST“ U TREBINJU

Susretima 3. Kola završena je polusezona u Prvoj ligi Republike Srpske za košarkašice. U Trebinju je jesenji šampion ŽKK “Trebinje 03“ visokim rezultatom 67:27, porazio ŽKK “Mladost“ Prijedor.

Domaće igračice su bile dominantne u svim segmentima igre, a  Prijedorčanke su ravnopravan protivnik bile samo u prvoj četvrtini kada je rezultat glasio 21:12 za Trebinjke. Nakon što se na odmor otišlo pri rezultatu 36:19, u nastavku domaće igračice uspjevaju treću četvrtinu dobiti rezultatom 22:4. U posljednjih 10 minuta susreta, Trebinjke su postigle devet, a Prijedorčanke samo četiri koša.

U ovoj utakmici za ŽKK “Mladost” Ivana Turudija je postigla osam, Zorana Petoš pet, Lana Kantar i Lea Lukić po četiri, a Ivona Knežević, Sara Marčetić i Marija Ilić po dva koša. Još je igrala Zorana Papak. Ovom utakmicom završen je jesenji dio prvenstva, a Trebinjke su jedina neporažena ekipa. ŽKK “Mladost”, trenera Srđana Golubovića ima pobjedu protiv “Igmana” i dva poraza.