Petak, 26. Aprila 2024.
5.8 C

“RUDAR” SA 2:0 SAVLADAO “ZRINJSKI”

U drugoj pripremnoj utakmici u Medulinu, fudbaleri „Rudar Prijedora“ savladali su premijerligaša HŠK “Zrinjski” rezultatom 2:0. Utakmica je odigrana u okviru 2. kola grupe 1 “Medulin kupa”. Obje ekipe su prikazale dobru igru, uprkos jakom vjetru koji je stvarao probleme cijelim tokom utakmice. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri i završeno je bez golova. Ali je zato drugo poluvrijeme donijelo drugu priču. “Zrinjski” je počeo agresivno, ali do vodstva će prvi doći Prijedorčani. U 64. minuti, nakon nekoliko odbijenih lopti ispred šesnaesterca mostarskog tima, lopta dolazi do Marića, ovaj maestralno upošljava Pavlovića, koji je potom zatresao mrežu protivnika za 1:0. Igrači “Zrinjskog” nisu odustajali i uslijedio je pojačan pritisak. Ipak, u 77. minutu “rudari” osvajaju loptu na 20-tak metara od svog gola, kreće munjevita kontra Dojčinovića koji završava akciju za 2:0. U prijedorskom klubu zadovoljni su onim što su dosad pružili na pripremama, jer uz ovu pobjedu imaju i remi sa poljskim “Sandecjom”.