16.8 C
Prijedor

Rukometni krajiški derbi pripao „Prijedoru“ (video)

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometni krajiški derbi šampionata Republike Srpske između „Prijedora“ i banjalučke „Mladosti“ rezultatom 27:21 pripao je domaćem Prijedoru. Na krilima remija u Bileći i uz podršku navijača Prijedorčani su dobro otvorili meč i nakon osam minuta igre imali rezultat 4:1. Izvanrednu igru „Prijedor“ je pružio između 12. i 20 minuta kad je na semaforu bilo 10:3 za domaćine.Poluvrijeme je okončano rezultatom 15:7 za izabranike trenera  Jovice Radakovića.

Nerješiva zagonetka za goste bio je golman Bojan Babić sa 18 odbrana.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Mladen Blagojević, strijelac sedam golova. Kapiten Kristijan Kecman je postigao pet , a Aljoša Cvijić, Srđan Selimbegović i Marko Mišković po tri gola. Po dva gola postigli su Miloš Marčetić i Viktor Šerbula. U listu strijelaca  upisali su se i Neđo Ivanović i Dinko Šurlan. Uz golmana Stefana Đuričića u timu su bili: Vuk Kovačević, Damjan Radaković, Luka Kesar i Nemanja Vokić. Igrački znatno ojačan, u odnosu na prošlu sezonu, trenutno trećeplasirani tim „Prijedora“. U narednom kolu gostuje u Bijeljini .