Petak, 26. Aprila 2024.
5.8 C

“Studenti” nadmudrili košarkaše “Prijedora”

Susretima 5. kola nastavljen je Šampionat Republike Srpske za košarkaše. U krajiškom derbiju košarkaši “Student-Igokee” su, kao domaćini, bili bolji od “Prijedora” i slavili rezultatom 68-57.

Prvih 10 minuta igre bilo je dosta tvrdo i izjednacen. Ni jedna ekipa nije uspjela napraviti neku drastičnu razliku. “Studenti” su imali dva poena prednosti. Drugi period u potpunosti je pripao gostima koji  su proekretom na odmor otišli sa vođstvom 32-24.

Domaća ekipa sjajno otvara nastavak i serijom 15-2 nulirali su vošstvo gostiju. “Studenti” su treću odigrali sjajno: U napadu su pogodili sve a odbrana je funkcionisala izvanredno pa su imali  rezulta  26:9. Iako su domaći  sa devet poena prednosti ušli su u poslednjih 10 minuta susreta, Prijedorčani se nisu predavali i prišli su  na  minus   5 koševa. Ipak su “studenti” mirno  priveli meč kraju i došla je do pobjede. U pobejdničkom timu Lakić je postigao 16 a Jankovic  15 poena i tpliko skokova. Kod gostiju najbolji je bio Srđan Stakić sa 16 poena. Košarkašima „Prijedora“ ovo je treći prvenstveni poraz i uz susret     manje zauzimaju 11. mjesto. U narednom kolu „Prijedor“ je gost  petoplasiranog „Sokoca“.