Petak, 26. Aprila 2024.
10.8 C

TUZLANKE JAČE OD “MIRE” ZA 18 GOLOVA

U  17. kola Premijer lige za rukometašice “Mire” iz Prijedora, na gostovanju u Tuzli, doživjele su visok poraz 44:26 od ekipe  “Jedinstvo Atlas Relaxa”.

Od prvog minuta derbi susreta ovog kola Tuzlanke su nametnule svoju sjajnu igru te iz minuta u minut povećavale rezultat koji je na poluvremenu iznosio 22:13 za popularne domaće “labudice”.

U nastavku trener domaćih rukometašica daje priliku i igračicama sa manjom minutažom ali to se nije rezultatski osjetilo. U finišu susreta rukometašice “Mire” su postigle samo dva gola dok su domaće postigle 12.

Da se igralo nimalo nježno govori podatak da je “Mira” izvela 12 sedmeraca, a domaće samo tri. Azra Bašanović, najefikasnija u timu “Mire”, od 15 postignutih golova, 11 je pogodila iz sedmeraca.

OŽRK “Jedinstvo Atlas Relax”- ŽRK “Mira Prijedor” 44:26 (22:13)

OŽRK “Jedinstvo Atlas Relax”: Šumelj, Vuković 2, Horozović 5, Vrdoljak 3, Belušević 7, Kušmić 4, Sorak 2, Omerović, Bošković, Katić 1, Zvekić 6, M. Šumelj 9, Huskić, Osmanović, Midžić 2, Isić 3.

Mira: Vukliš, Bašanović 15,  Suvajac, Tintor 3, Sladaković, Gligorević,  D. Gligorević, Čorić, Dojčinović 2, Mutić 2, Mutić 3, Došen 1, M. Gligorević.

Tuzlanke su drugo mjesto na tabeli preuzele Prijedorčankama nakon poraza od 24:43 kod lidera “Gruda Autoherc” u 16. kolu i sada imaju 34 boda.

“Mira”, trenutno trećeplasirani tim Premijer lige BiH, sa 31. bodom, je u drugi dio sezone ušla sa značajno podmlađenim sastavom i već na startu je izgubila utakmice kod Ilidže i Gruđanki koje su ih, nakon dvije pobjede, eliminisale iz Kupa BiH.

Gostujuća pobjeda u Bihaću i domaći remi protiv “Lokomotive” iz Mostara su učinak tima Ljubice Ivetić u proteklih pet kola.