U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

(VIDEO) NEOPHODNO POZNAVATI ZAKON DA BI SE SPROVEO U DJELO

U organizaciji Udruženja za zaštitu potrošača “DON” Prijedor održan je sastanak o poznavanju i tumačenju Zakona o zaštiti od uznemiravanja na radu.
Istraživanje koje su na ovu temu sproveli na teritoriji grada Prijedora, nije pokazalo zadovoljavajuće rezultate, ističu iz “DON-a”.
“Nastojimo da razgovaramo sa predstavnicima radnika, odnosno sindikalnim organizacijama i sa komisijama pri Gradskoj upravi, kao i sa svima koji imaju interes da se tumačenje ovog zakona prenese radnicima, jer kroz Zakon o zaštiti od uznemiravanja na radu definisano je da su radnici i te kako zaštićeni. Smatram da je pokazatelj da nismo dovoljno obučeni da Zakon sprovedemo u djelo, odziv sindikalnih organizacija nije kakav smo očekivali, jer prvenstveno bi se trebalo raditi o interesu onih koji po slovu zakona predstavljaju radnike u procesima, ako dođe do uznemiravanja”, rekla je Murisa Marić, izvršna direktorica Udruženja za zaštitu potrošača “DON” Prijedor.


Poznavanje Zakona o zaštiti od uznemiravanja na radu, jedan je od preduslova da  radnik bude zaštićen kroz svoja prava, poručuju iz gradske Komisije za ravnoprvnost polova.
“Kroz ovu komisiju, Gradska uprava vodi računa da svi radnici budu ravnopravni, odnosno da svi zaposleni imaju ravnopravan odnos i da nema diskriminacije na radu. Mi smo usvojili akcioni plan za ravnopravnost polova, koga se Gradska uprava pridržava. On se odnosi na sva javna preduzeća i javne ustanove koje su pod ingerencijom Grada Prijedora, koje treba da vode računa o ravnopravnosti polova i protiv uznemiravanja na radu”, naglasila je Azra Pašalić, predsjednica Komisije za ravnoprvnost polova.
Zakon o zaštiti od uznemiravanja na radu, kojim su definisane vrste i načini uznemiravanja na radnom mjestu u Republici Srpskoj, stupio je na snagu 2021. godine, što je do tada samo djelimično bilo regulisano kroz Zakon o radu.


Renata Š. Novaković

Naslovna fotografija: Pixabay

Exit mobile version