Petak, 26. Aprila 2024.
10.8 C

FK “RUDAR PRIJEDOR”: ELIMINISAN “ČELIK”, KO JE SLIJEDEĆI? (VIDEO)

U utakmici osmine finala Kupa BiH između prvoligaša Republike Srpske “Rudar-Prijedora” i “Čelika ”iz Zenice, premijerligaša BiH, nakon nekoliko zrelih prilika oba tima, u prvih 45. minuta, nije bilo golova. Više od igre, ipak, imali su gosti. Golman Prijedorčanan Đorđe Šarac i odbrana domaćih  bili su  na visini zadatka.

Igra domaćeg  “Rudar-Prijedora” dobila je na dinamici nakon što su početkom drugog poluvremena u igru ušli Nemanja Marić i Stefan Gavranović. Borbena igra i zalaganje kompletnog tima Prijedorčana doprinijeli su da domaći tim bude apsolutni gospodar meča.

Smatraju da ih je za regularan gol i nedosuđeni jedanaesterac oštetio i sudija Goran Paradžik. Uprkos dominaciji na terenu Prijedorčana, gosti su, u 71. minuti, izveli korner a Aldin Šišić je glavom pogodio  za vođstvo  “Čelika” od 1:0.  “Rudar Prijedor” je izjednačio  u  74. minutu  kad je gostujući igrač  Emrah  Hasanhodžić  postigao  autogol  za rezultat  1:1.

Kapiten domaćih  Ognjen Davidović je u 78. minutu osmislio akciju  a Demir  Jakupović  je  povisio rezultat na 2:1 za pobjedu “Rudar Prijedora”. Zadovoljan trijumfom i prvom pobjedom (sedam remija) u 13 odigranih susreta protiv  “Čelika” bio je trener  “Rudar-Prijedora” Zlatko Jelisavac. Hvali borbenost momaka i igru u drugom poluvremenu.

Iskusni prvotimac “Rudar Prijedora” Nemanja Pekija priznaje da su, na početku susreta, previše respektovali  “Čelik” . Kako je  meč  odmicao došli su do svoje igre i konačnog rezultata 2:1, ističe Pekija.

U četvrtfinalu  Kupa, uz  “Rudar-Prijedor”, su se plasirali :”Željezničar”iz Sarajeva , Široki Brijeg, “Krupa” iz Krupe na Vrbasu,  “Sloboda” Tuzla, “Olimpik” Sarajevo i protivnik kog  Prijedorčani žele u četvrtfinalu “Sloga” iz Siminog  Hana. Osmi tim  četvrtfinala biće pobjednik susreta  “Leotar” – “Zvijezda 09”iz Etno sela Stanišići, glavni konkurent “Rudar Prijedoru”za plasma u Premijer ligu BiH.