4.8 C
Prijedor

FUDBALSKI KUP BiH: ZENIČKI “ČELIK” PREMEKAN ZA PRIJEDORČANE (FOTO GALERIJA)

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri “Rudar-Prijedora”,  nakon eliminacije iz Kupa grada Prijedora i Kupa Republike Srpske, ostvarili su plasma u četvrtfinale Kupa BiH. Na Gradskom stadionu u Prijedoru domaći tim je  rezultatom  2:1 porazio “Čelik”iz Zenice. Za prijedorske “rudare” 13. susret  protiv “Čelika”  bio je prvi trijumf: u predhodnih 12 utakmica imali su sedam remija i pet poraza.

Na otvaranju meča igralo se između dva šesnaesterca, a  prvi šut prema golu domaćih uputio je Hrustan Kadrić u 17.minutu. Lopta je završila kraj stative, a slično je bilo i u 20. minuti kad je  šutirao  Tarik Adilović. Prijedorčani su zaprijetili preko Nemanje Pekije a njegov šut glavom završio je iznad gola gostiju. Udarc Milana Šakića, sa nekih 22 metra, završio je kraj stative.

Golman Prijedorčana Đorđe Šarac se istakao u  36. minuti kad je zaustavio  šut Hanana Adilovića. Do kraja prvog poluvremena  vrijedan pomena je šut Emrada Šabanovića iznad prečke golmana Šarca.

U 48. minuti najzrelija prilika je bila ona kad je Šabanović bio sam pred golom Prijedorčana ali je šutirao kraj gola.

Uzvratio je u 57. minute Ognjen Jaćimović. Iako je lopta svojim obimom prešla gol crtu, sudija Paradžik, koji je često u Premijer ligi suđenjem ojađivao Prijedorčane, nije dosudio očigledan gol.

U narednom napadu, u golmanskom prostoru, odbrambeni igrači gostiju sapleli su Jaćimovića ali to nije bilo dovoljno za jedanaesterac. To je razljutilo izabranike Zlatka Jelisavca pa su prebacili u petu brzinu i bili apsolutni gospodari terena.

Ipak, gosti su prvi došli do gola: U 71. minuti, korner je izveo Tarik Adilović a Aldin Šišić glavom pogađa gornji lijevi ugao gola Prijedorčana za vođstvo gostiju od 1:0.

Nakon primljenog gola uslijedila je ofanziva Prijedorčana koji su jurišali kao osice. U 74. minutu Ljubiša Pecalj uputio je šut a Hasanhodžić pogađa svoju mrežu za izjednačenje 1:1.

Kapiten domaćih Ognjen Davidović je osmislio akciju po desnoj strani, nesebično uposlio Demira Jakupovića a ovaj je načinio dar-mar u odbrani gostiju i povisio rezultat na 2:1 za “Rudar Prijedor”.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”- NK “ČELIK”   2:1  (0:0)

Stadion Gradski. Gledalaca 300. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški) 6.

Strijelci: 0:1  Aldin Šišić u 71., 1:1 autogol  Emrah Hasanhodžić (Aleksandar Pecelj  slobodan udarac), 2:1 u 78. Demir  Jakupović.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”:Šarac, Vejnović, Jakupović, Jandrić od 46. Marić, Pecelj, Jaćimović, Pekija, Popović (od 46. Gavranović), Šakić (od. 49.Ćatić), Davidović, Lolić. Rezerve: Milinković Rokvić Dekić No.Petrović . Trener: Zlatko Jelisavac.

NK “ČELIK” Marković, Hasanhodžić Jurković ( od. 56. Šehić)  Ha. Adilović ( od 66. Duvnjak), Kadrić (od 66. Imamović, Hafizović, Mehić, Šabanović, Šišić, An. Duraković, Ta.Adilović.

Rezerve: Karajbić, Hadžikadunić, Pašalić, Šarić. Trener: Elvedin Beganović.

Meč  je iz VIP lože  pratilo više gostiju koji su, kao glavnog krivca poraza, vidjeli u taktici trenera Beganovića. Jednu od ponajboljih domaćih utakmica “Rudar Prijedora” ove polusezone pratili su i sreću svakako donijeli novoustoličeni sportski direktor Prijedorčana Nedžad Žerić i trenerska legenda Radoslav Zubanović.