Petak, 26. Aprila 2024.
10.8 C

GOLEADA LIDERA “BORCA” I FSA PRIJEDOR

U potkozarskom derbiju 30. kola Druge lige Republike Srpske, lider “Borac” iz Kozarske Dubice, rezultatom 4:3 pobjedio je danas FSA Prijedor.

Prije početka meča kapitenu gostiju Nikoli Pekiću, u ime domaće FSA Prijedor, Borislav Mikić uručio je buket za plasman u Prvu ligu Republike Srpske.

U 5. minutu vodeći gol za FSA Prijedor postigao je Nemanja Knežević, a u 29. minutu izjednačio je Jordan Hinestroza. U 39. i 42. minutu za “Borac” golove je postigao najbolji strijelac lige Predrag Pralica, a na 4:1, u 76. minutu povisio je rezervni igrač Nemanja Petraković.

Finiš meča je pripao FSA Prijedor. U 89. minutu gol je postigao Miloš Sadžak, a u 90+1 Dragoslav Babić.

FSA PRIJEDOR – “BORAC” 3:4(1:3)

FSA Prijedor: Milan Zgonjanin, Miloš Rečević, Dragoslav Babić, Milan Kovačević, Nemanja Marinović (46. Danilo Grbić), Borislav Mikić, Stefan Crnobrnja, Nemanja Knežević (69. Mirko Škrbić), Željko Stegić i Marko Mršić. Trener: Nenad Bašić.

FK “Borac” (KD): Johan Sebastjan Pamplona Valencija, Neven Bunić, Slobodan Pejičić, Joxn Sebastjan Campaz, Stefan Tomaš (79. Rastko Udovičić), Ilija Kovačević, Jordan Andres Camana Hinestrozi, Nikola Pekić (82. Marko Pilipović), Emilko Janković, Srđan Lončar, Predrag Pralica (67. Ognjen Petraković). Trener: Rade Drvenica.

“Borac” iz Kozarske Dubice je novi prvoligaš Republike Srpske, a trenutno petoplasirana je FSA Prijedor.