Predsjedik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da nastojanja iz Sarajeva razumije kao pokušaj da spriječe Srpsku da djeluje na međunarodnom planu.
“Želim da skrenem pažnju svim Srbima u Srpskoj šta ih čeka u budućnosti ako nisu po volji muslimana u Sarajevu i da će oni instrumentalizovati i Tužilaštvo i Sud da se obračunaju sa svakim Srbinom političarom ili poslovnim čovjekom”, rekao je Dodik.
Dodik je naveo da muslimani iz Sarajeva pokušavaju sve da učine da to i internacionalizuju, istakavši da koliko god mislili da im odgovara, toliko će odgovarati i Srpskoj jer ćemo i ona ovaj problem internacionalizovati.
On je napomenuo da i u Srpskoj ima nekih koji sada likuju, te im je poručio da se osjećam relaksirano.
“Znam da je to dio procesa i da će na kraju tog puta morati da shvate da je to gruba zloupotreba i da tu Sud i Tužilaštvo nije trebalo ni da postoje”, kaže Dodik.
Ako se nešto zloupotrebljava na taj način, Dodik je istakao da to nije trebalo ni da postoji.
“Republika Srpska će da nastavi svoju borbu i to nije lako jer se zloupotrebljavaju mehanizmi navodnog pravosuđa. Mislim da je ovo više zajedljivost Sarajeva samo da me dovedu tamo, uslikaju. Ovo razumijem kao sprečavanje Republike Srpske da djeluje na međunarodnom planu”, naveo je Dodik.
Ponovio je da poštuje odluke Narodne skupštine Republike Srpske, gdje je sve rečeno kako treba da djeluje, te će kao predsjednik tako i da djeluje.
“Za mene je jedino važna Republika Srpska u odnosu na BiH, koja je promašena i propala zemlja”, napisao je Dodik u objavi na mreži Iks.
SRNA