Petak, 26. Aprila 2024.
16.8 C

KK “HUNTERS” UBIJEDLJIVO PROTIV “BORCA 1947”

Košarkaši “Huntersa” rezultatom 96:79 slavili su protiv SKK “Borac 1947” u 3. kolu Superlige Područnog košarkaškog odbora Banja Luka. Rezultatski gledano, ovo je ubijedljiva pobjeda, mada je na terenu situacija bila nešto drugačija.

U prve dvije četvrtine bilo je određenih propusta u igri prijedorske ekipe, ali to se popravilo nakon poluvremena. S druge strane, u napadu je sve dobro funkcionisalo, o čemu svjedoči i konačan broj koševa. U prijedorskoj ekipi zadovoljni su, jer je pokazan ozbiljan pristup i veći nivo koncentracije u igri, nego u prethodnom kolu.

Najefikasniji u redovima “Huntersa” bio je Šorak sa 43 postignuta poena, a pratili su ga Radinović sa 17 i Majkić sa 11 koševa. Za “Hunterse” su nastupili još i Mirković, Kričković, Egić, Vujičić, Savić, Marin, Marjanović i Dobrijević.

Igrači su opravdali povjerenje trenera Šolaje, a prikazana igra daje razlog za optimizam pred sutrašnji susret sa KK “Ušće”. Riječ je o odgođenoj utakmici 1. kola.