Petak, 26. Aprila 2024.
14.8 C

KK “Prijedor Spartak” pobjedom u nastavak sezone

Proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske za košarkaše.  Ekipa “Prijedor Spartaka” rezultatom 72:68 pobijedila je OKK “Drina Princip”. Prva polovina susreta bila je potpuno izjednačena, jer je na kraju prve četvrtine rezultat bio 17:17, a na kraju poluvremena 32:32.

Međutim, u nastavku susreta prijedorski tim uspijeva da preuzme inicijativu i treću četvrtinu završi sa prednošću od 15 poena.  No, u posljednjoj četvrtini domaći tim uspijeva da dođe do izjednačenja (59:59), tako da je utakmica morala da se riješi produžecima. KK “Prijedor Spartak” do pobjede su predvodili Šorak sa 21 košem, Dražić sa 18, Lulić sa 17 i Smiljanić sa 16 poena.

Prijedorčani trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli, sa 17 osvojenih bodova, šest pobjeda i pet poraza. U narednom kolu KK “Prijedor Spartak” biće slobodan, budući da Prva liga RS sad broji 11 klubova, jer je bilećki “HEO” istupio iz takmičenja.