Subota, 27. Aprila 2024.
6.3 C

KK “SHODAN” ODLIČAN NA “BANJALUKA OPENU”

Protekle subote, u Banjaluci je održan 16. Međunarodni karate turnir “Banjaluka Open 2020”. Zbog epidemioloških mjera koje za cilj imaju spriječavanje širenja virusa korona, broj učesnika bio je ograničen.

Ipak, konkurencija je bila jaka, tako da je na ovom turniru nastupilo 27 klubova iz Crne Gore, Hrvatske i BiH, sa ukupno 286 takmičara. Među njima su bili i članovi Karate kluba “Shodan” iz Prijedora, koji se iz Banja Luke vratio sa 12 medalja.

Najsjajniju, zlatnu, osvojio je Sergej Novaković. Srebro su osvojili Marko Miodragović, Ljupka Adamović, Tamara Brezičanin i Lidija Brezičanin. Bronzani su bili Nikola Uzelac, Zoran Vasiljević, Marko Kečan, Dajana Mrđa, Nikolina Dragojević, Nea Handanagić i Zora Mrđa.

Takmičarska sezona ide dalje, a kadeti, juniori i mlađi seniori “Shodana” će iduće nedelje nastupiti na Prvenstvu Republike Srpske. Ujedno su to i kvalifikacije za odlazak na Prvenstvo BiH, koje će biti održano narednog mjeseca.